A lehallgatási botránytól a tíz kicsi tulipánig
A 168 Óra címlapján – illusztrációként – a polip. Titkokról és szolgálatokról szól a lap most induló oknyomozó riportja a lehallgatási botrány rejtett hátteréről.
Arról: hogyan csúszik össze az üzleti felderítés és a politika? Miként lesz a pártállam titkosszolgálati tisztjéből a demokrácia dandártábornoka? Lehetséges-e, hogy egy magáncégnek beépített embere van a rendőrségnél? Ki hozhatta működésbe a kémprogramot? Ki a „Négus”? Mit tudunk az UD Zrt. vezetőiről? Ki terelte az ügyet a Fidesz felé? Mennyi ideig tartott a lehallgatás? Előkerülhet-e olyan hangfelvétel, amelyen maga a „megrendelő” beszél? Válaszok az e heti 168 Órában, folytatás – terveink szerint legalábbis – a következő héten. A riporter: Karácsony Ágnes.
Jolsvai András vezércikke arról szól, miként tudta megtartani parlamenti frakcióját a Magyar Demokrata Fórum. A írás címe: Tíz kicsi tulipán.
Részletesen beszámolunk a csődelhárító kormányzati tervekről, és arról, hogy mit mondanak közgazdász szakértők a kormány válságkezeléséről. Arról: mi mindent boríthat fel a pénzpiaci dominó?
Munkatársunk ott volt az MSZP rendkívüli kongresszusán, ahol eredetileg a Megegyezés-programról tanácskoztak volna, de a gazdasági világválság felülírta a tervet. Ezért egy nemzeti csúcs összehívásáról kellett megegyezniük a kongresszus résztvevőinek. Pungor András riportja ugyanazzal a mondattal zárul, mint Krug Emília előbb említett cikke a pénzügyi viharról: „Nem lesz könnyű.”
„Nem lesz könnyű, az biztos.” Ez pedig már két kollégánk hétfői parlamentii riportjának első mondata Az országházban ugyancsak a pénzügyek rendbetételéről volt szó, és arról: van-e esély a megegyezésre?
Ezzel foglalkozik az újság következő cikke is, amelynek szerzője Mészáros Tamás, aki a csődelhárító csúcskényszer kilátásait veszi sorra.
Debreczeni József Kéri László múlt heti cikkével vitatkozik, s mint kiderül: a két politológus egészen másként látja a szabad demokraták jelenlegi helyzetét. Kéri szerint (olvashatták a múlt heti lapban) az SZDSZ saját érdekeit követi, Debreczeni viszont úgy látja (idézve Szabad György mondását, amelyet az első ciklus idején a Fideszre alkalmazott), hogy „ők mindig a maguk érdekeit képviselik, de csak ritkán ismerik fel azokat.”
Bölcs István – Bokor Péter Blokád című dokumentumfilmjének apropóján - fölidézi az egykori taxisblokád eseményeit, és a tizennyolc évvel ezelőtti válsághelyzet máig ható fontos tanulságát: „tárgyalni kell, tárgyalni és tárgyalni.”
Jandó Jenő partitúrája címmel portrét adunk a Liszt Ferenc- és Kossuth-díjas zongoraművészről, akit nemrég tüntettek ki a Magyar Művészetért díjjal.
Interjút adott a 168 Órának az Amerikai Egyesült Államok NATO-nagykövete.
Yehuda Lahav Tel Avivból küldött tudósítást arról, hogy Izraelben sokasodnak a terrorakciók.
És végül olvashatják Farkasházy Tivadar helyszíni beszámolóját egy különös lóversenyről, amelynek Párizs volt a színhelye. Ebből idézek két mondatot: „Ötvenöt éve járom a versenyeket, de ilyen lovunk még nem volt… Ha nincs ez a hülye starter, akkor most a mi lovunk a világ legjobb sprintere.”