A Gárda nem adja meg magát

- A Magyar Gárda Mozgalom szerint a szerveződést létrehozó egyesület nem vitt végbe jogszabályba ütköző cselekedetet, ezért a feloszlatást kimondó bírósági ítélet nem megalapozott. A mozgalom szerdán közleményben tudatta álláspontját az MTI-vel, hozzátéve: folytatja tevékenységét a továbbiakban is.

2008. december 17., 11:15

"A Magyar Gárda Mozgalom megdöbbenéssel és értetlenül áll az őt létrehívó Magyar Gárda Kulturális és Hagyományőrző Egyesület feloszlatását kimondó elsőfokú ítélet előtt. Mozgalmunk szent meggyőződéssel vallja, hogy az őt szülőatyjaként létrehívó Egyesület semmiféle jogszabályba ütköző cselekedetet nem vitt végbe, így az ítélet szerintünk nem megalapozott" - olvasható a közleményben.

A mozgalom szerint a polgári per megindítása politikai nyomásra történt, és így született az ítélet is. Ennek kapcsán a szóbeli indoklásra hivatkoztak, amelyben elhangzott, hogy a mozgalom tatárszentgyörgyi felvonulása a parlamenti pártok és a közjogi méltóságok szerint "cigányellenes" volt. Úgy fogalmaztak: "egy bírósági ítélet pártok, valamint nem kizárólag az igazságszolgáltatás hatalmi ágához tartozó közszereplők véleményét használja fel egy bírósági ítélet megalapozásaként".

A közlemény szerint ugyanakkor megelégedéssel fogadták az ítélet indoklásának azt a részét, mely kimondja, hogy e döntésnek a Magyar Gárda Mozgalomra nézve semmilyen kihatása nincs. "Így Mozgalmunk tevékenységét továbbra is az eddigieknek megfelelően folytatja!" - írták.

A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Tiszaigaron tartott időközi polgármester-választáson a Fidesz-KDNP jelöltje, Kovácsné Szabó Tünde szerezte meg a legtöbb szavazatot, maga mögé utasítva a függetlenként induló Csala Józsefet.