A Fidesz számít meglepetésekre

Salgótarjánban Székyné dr. Sztrémi Melinda országgyűlési képviselőjelölt kampánynyitó fórumának vendége volt Varga Mihály, a Fidesz alelnöke, az Orbán-kabinet egykori pénzügyminisztere – írta a online kiadása.

2010. március 19., 10:42

Kérdésre válaszolva Varga Mihály az ország pénzügyi helyzetéről szólva elmondta: április végéig a 2010-re tervezett államháztartási hiánynak legalább a hetvenöt százaléka már teljesül, s ez jól mutatja: az államháztartás, az államkassza romokban van. A Fidesz számít meglepetésekre, a „szekrényből kidőlő csontvázakra”, ha átveszi a hatalmat – mondta a politikus.

– A következő kormánynak nem csak az államháztartást kell megvizsgálnia, hanem a gazdaság egészét is, ezért hoztunk létre egy tényfeltáró bizottságot, amelybe neves közgazdászokat is meghívtunk. A visszaélések tárháza kezd kibontakozni előttünk. Olyan törvényhozásnak kell létrejönnie a választások után, amely világossá teszi, hogy Magyarországon a törvény és az erkölcs nem egymást kizáró fogalom – fogalmazott Varga Mihály.