A Fidesz kitart Töröcskei mellett

Kiáll a Fidesz Töröcskei István maradjon az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) elnöke. Töröcskeinek három olyan pénzintézetben volt érdekeltsége, amelyek egy éven belül tönkre mentek – legutóbb a Széchenyi Kereskedelmi Bank végelszámolását rendelte el a Magyar Nemzeti Bank.

2014. december 8., 14:50

A Demokratikus Koalíció vasárnap

felszólítottaa kormányfőt, hogy távolítsa el az ÁKK éléről Töröcskeit, mert szerintük egy „szabályokat és törvényeket semmibe vevő, bukott bankár kezében” nincs jó helyen a magyar államadósság kezelése.

Töröcskei Istvánnak többségi tulajdonrésze volt a Széchenyi Kereskedelmi Bankban, amelynek végelszámolását pénteken azért rendelte el az MNB, mert vizsgálataik súlyos szabálytalanságokat tártak fel a pénzintézetnél. A kisebbségi tulajdonos a magyar állam.

A betéteseket az Országos Betétbiztosítási Alap kártalanítja, de csak 30 millió forintig – aki több pénzt tartott a bankban, az a végelszámolásnál jelezheti igényét.

Töröcskei elnöke volt a Körmend és Vidéke Takarékszövetkezetnek, amely csődbe ment. Emellett a Széchenyi István Hitelszövetkezet elnöke is volt, ám ennek a pénzintézetnek visszavonták a működési engedélyét.

Molnár Csaba, a DK alelnöke az RTL Klubnak

azt mondta, Töröcskei István vállalkozásai sorra dőlnek be, magánvagyonát sem képes kezelni, ezért teljesen alkalmatlan arra, hogy a folyamatosan növekvő magyar államadósságot kezelje.

A Fidesz-frakció kitart Töröcskei mellett. Az RTL Klubnak küldött közleményükben azt írták:

„Töröcskei István jobb eredményeket ért el az államadósság kezelésében, mint Gyurcsány Ferenc, hiszen az államadósság a Gyurcsány-kormány idején a kétszeresére nőtt, míg az elmúlt években csökkent.”

Töröcskei Istvánt napok óta nem lehet elérni az üggyel kapcsolatban.

Tegnap 16:34

A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Talentis Group Zrt. az össznépi mémmé vált „Gondolom, nem gyalog” szállóige kereskedelmi használatát kívánja kizárólagos védjeggyel szabályozni.

Az E.ON által közzétett karbantartási terv szerint június 30. és július 6. között összesen 176 településen várható áramszünet, ráadásul hat helyen gázszolgáltatási kieséssel is számolni kell – a Balaton környékét különösen érinti a változás.