A szakértő elárulta: ilyen gyakran kell mosni a törölközőket
Itt van minden, amit a törölköző mosásáról tudni kell.
A friss, tiszta törölköző a személyes higiénia, valamint az általános egészség szempontjából is nagyon fontos. Viszont adódik a kérdés: pontosan milyen időközönként célszerű kimosni a fürdőlepedőket?
Ha eljön a tiszta törölköző ideje
Annie Chiu okleveles bőrgyógyász szerint egyértelmű útmutatás létezik arra vonatkozóan, hogy mikor is kell tiszta törölközőre váltani. Mint mondja, általában három-négy használat után kellene törölközőt cserélni, mert ez segít megelőzni a baktériumok és szagok felhalmozódását. Az iránymutatás betartása nagyon lényeges, mivel a nedves fürdőlepedőkön baktériumok, elhalt hámsejtek és felesleges olajok rakódhatnak le a bőrről. Vagyis, ha piszkos törölközőt használ, akkor fennáll az esetleges bőrfertőzések kialakulásának kockázata, valamint a már meglévő bőrbetegségek – például ekcéma – is súlyosbodhatnak.
A mosás gyakoriságát befolyásoló tényezők
Természetesen a fürdőlepedő cseréjére vonatkozó ajánlás tényleg csak ajánlás, így ha úgy érzi a törölközőnek már 1-2 használat után is rossz az illata, akkor mindenképpen megéri bedobni egy mosásra. Emellett, ha edzés vagy erősebb fizikai munka miatt valaki jobban izzad, akkor is célszerű lehet gyakrabban cserélni a fürdőlepedőt. Emellett az olyan tényezők, mint a kisállatok szőrének, füstnek vagy kültéri szennyeződéseknek való kitettség is befolyásolhatja a törölköző tisztaságát, így nem kizárt, hogy gyakoribb mosásra lesz szükség.
Nem kell kidobni
Fontos tudni, hogy a fürdőlepedők egy idő után el is használódnak. A törölközők egy bizonyos idő után elveszíthetik puhaságukat, valamint nedvszívó képességüket, így ha a fürdőlepedő már nem szívja fel hatékonyan a vizet és nem elég puha, akkor nagy eséllyel eljött a végleges csere ideje. Megfelelő gondozás esetén egy tipikus törölköző élettartama nagyjából két év. Ezen a ponton lényeges kiemelni, hogy az elhasználódott törcsiket sem kell feltétlenül kidobni, hiszen akár jó szolgálatot tehetnek takarítás közben, hiszen kisebb darabokra vágva tisztítórongyokká lehet őket alakítani.