A szakértők elárulták: ilyen gyakran kellene kimosni a melltartót
Nem kell minden viselés után kimosni a melltartót.
Legalábbis általános viselés esetén semmiképp. A fehérnemű-szakértők szerint ugyanis a melltartónak egyáltalán nem tesz jót, ha minden viselés után kimossuk. Persze speciális esetekben, mondjuk edzés után vagy nyáron, amikor fokozottabb az izzadás, akkor ez megdől, de alapjáraton a melltartót elég ritkábban tisztítani.
Milyen gyakran kell mosni a melltartót?
Ra'el Cohen, a Third Love fehérneműmárka társalapítója és kreatív igazgatója elmondta, valójában egyáltalán nem jó ötlet minden használat után kimosni a fehérneműt, ugyanis a túlmosás gyengítheti a kényes anyagot és annak rugalmasságát. Cohen éppen ezért azt javasolja, hogy viselje bátran néhányszor a melltartóját, mielőtt az a mosásban landolna. Persze ezen a ponton jogosan merülhet fel a kérdés: mikor jön el a mosás ideje? Nos, ezt számos különböző tényező befolyásolhatja. Nyilvánvalóan egy megerőltető túrán, jógán vagy edzésen viselt – általában sport – melltartót valószínűleg minden viselés után ki kell majd mosni, de a melltartó mérete is kulcstényező lehet. Ha valaki ugyanis nagyobb méretű melltartót visel, akkor megeshet, hogy kicsit jobban beleizzad, így gyakrabban kell majd mosni azt. Természetesen az időjárás is szerepet játszik, nyáron minden bizonnyal gyakrabban kell mosni a melltartókat, mint télen. A melltartó anyaga is döntő fontosságú lehet a mosási gyakoriság meghatározásánál, az olyan szövetek, mint a csipke vagy a selyem ritkább és gyengédebb mosás igényelnek, mint a szintetikus, például nylon vagy poliészter anyagok.
Hogyan mossuk a melltartót?
A melltartók általában finomabb anyagokból készülnek, így az sem mindegy, hogyan mossuk őket. Ha kézi mosás mellett dönt, akkor lényeges, hogy semmiképpen se dörzsölje vagy csavarja az anyagot, főleg akkor ne, ha csipkéről van szó. A kézi mosás egyébként mindenképpen jó ötlet lehet, mert a rendszeres gépi mosás eléggé megterheli az anyagot, aminek így rövidülhet az élettartama. Arra is fontos odafigyelni, hogy gépi mosás esetén a melltartókhoz kímélő mosószert válasszunk, valamit a mosási program sem mindegy.
Szárítógépbe soha!
Sok mosógépen már elérhető a kézi mosás funkció, ha viszont ez nincs, akkor próbáljunk egy olyan programot belőni, ami hideg vizet használ a mosás közben, így kíméletesebb az anyaghoz. A melltartót tilos a szárítógépbe tenni, mert a hő negatív hatással lehet a szövetre, szóval akár kézi, akár gépi mosásról van szó, a szárítás mindig levegőn történjen.
(Forrás: Real Simple, Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Shutterstock)