Sok magyar teszi ezt a telefonjával, akár a készülék is károsodhat
Az emberek manapság sok mindenhez használják a telefonjukat, ám ezzel a hibával komoly károsodásokat szenvedhet a készülék.
Az okostelefonok sok szempontból megkönnyíthetik a mindennapokat. A legtöbben az eszközzel fizetnek, intézik az ügyeiket, olvasnak, fotóznak, illetve tárolják a legfontosabb információkat. Azonban a mindennapi használat során a telefon memóriája megtelik, és csökkenhet a teljesítménye, olvasható az Economx cikkében.
Ezt ne tegye a telefonjával, ha sokáig szeretné használni
A digitális felhalmozás, különösen a képernyőfotók túlzott gyűjtése, egyre nagyobb teret nyer a mindennapjainkban, és nemcsak tárhelyproblémákhoz, de mentális terheléshez is vezethet – figyelmeztet az Independent cikke.
A screenshotok mappája sokaknál már több ezer, gyakran elavult képet tartalmaz. Ezek a képek nem csupán praktikus célból készülnek – például vásárlás, recept vagy mém megőrzése miatt – hanem érzelmi töltetet is hordozhatnak, ami miatt nehezebb megválni tőlük. A UCLA kutatása szerint a digitális felhalmozás a birtoklási kényszer modern formája, amelynek során az emberek rendezetlenül őriznek meg fájlokat és képeket, miközben nem használják vagy nézik vissza azokat.
A cikk rámutat, hogy ez a szokás akár fokozott szorongást és stresszt okozhat, különösen jellemző perfekcionistákra, akik nehezen engedik el a „jó lesz még valamire” gondolatokat, mentálisan túlterheli a felhasználót, még ha a fájlok fizikailag nem is láthatók.
Megoldási javaslatként a szakértők önszabályozó gyakorlatokat ajánlanak – például minden új képernyőkép mentésekor egy korábbi törlését. Ez segíthet csökkenteni a „digitális zajt”, és tudatosabbá teheti a digitális emlékeink kezelését.
Emiatt merülhet gyorsabban a telefon
Korábban a 168.hu is beszámolt arról, hogy sokan szembesülnek vele, hogy a telefonjaik jóval gyorsabban merülnek, mint azt gondolnák. Sokan azt is tapasztalják, hogy a készülékek éjszaka is merülnek, pedig nem is használják őket. A jelenség mögött azonban nem feltétlenül meghibásodás, hanem háttérfolyamatok és automatikus frissítések állnak – derül ki a szakértői ajánlásokból.
Egyes appok akkor is dolgoznak, amikor a képernyő sötét – frissítenek, adatokat szinkronizálnak, vagy értesítéseket küldenek. Ezért a háttérben aktív alkalmazások sok energiát használhatnak fel. Emellett nagy problémát jelenthet a Bluetooth és Wifi keresés. Ezek a funkciók folyamatosan pásztázzák a környezetet új kapcsolódási lehetőségek után, ami felesleges energiafelhasználással jár éjszaka is.
Ha ezt szeretnénk elkerülni akkor ellenőrizzük a beállításokban, mely appok fogyasztják a legtöbb energiát, és korlátozzuk a háttértevékenységüket. Kapcsoljuk ki a Bluetooth-t és Wifi-t, vagy állítsuk repülő üzemmódba a telefont lefekvés előtt.
(Kiemelt kép: Pixabay)