A fekete öves Mikulás visszarúg

Fekete öve van a Mikulásnak? Rejt-e dobócsillagot a nagy fehér szakáll? Fogadjunk, hogy a pocak csak elterelő hadművelet, valójában középkori nindzsák füstbombáit rejti! Kíváncsi a Mikulás harcművészeti titkaira? Akkor ott a helye a pénteki Mikulás bulin és harcművészeti bemutatón!

2008. december 5., 12:37

Ugyan a Mikulás maga nem tiszteli meg jelenlétével a rendezvényt, de az érdeklődők így is kiadós edzésekre és harcművészeti bemutatókra számíthatnak. Az esemény ugyanis nem más, mint négy órán át tartó folyamatos harcművészeti képzés a legkülönbözőbb küzdősportokból összeválogatva. Az edzések közti szünetekben a mesterek tartanak kisebb bemutatókat.

A rendezvényt a

Zumm Aikido Egyesületszervezi, időpontja december 5-e. Az első edzés 18.00-kor kezdődik. Helyszín: Krúdy utca 16-18.

Hatkor a Mikulás bulit aikidóval, egy dinamikus és a mozgás harmóniájára építő, lágy harcművészettel kezdődik. Ezt brazil jiu-jitsu, ninjutsu, majd wing-tsun kung-fu követi.

Elmehetnek olyanok is, akik sosem gyakoroltak egyetlen harcművészetet? A válasz egyértelműen igen. (Ebben az esetben az érdeklődőnek érdemes papucsot, hosszú melegítő alsót és egy sima pólót magával vinnie.) Az edzéseket úgy építik fel a mesterek, hogy azokat kívülállók is kipróbálhassák, komoly előképzettség és sérülések nélkül. a felhívás szerint ha kipróbálni nem is szeretné az érdeklődő ezeket a mozgásformákat, megnézni még mindig érdemes őket. De mik is ezek a harcművészetek?


Aikido

Az Aikido jelentése: az univerzum mozgatóerejével való egyesülés útja (ai: egyesülés, harmónia, azonosulás, szeretet; ki: őserő, ősenergia, életerő, do: út, mód). Az Aikido a japán katonai harci művészetekből alakult ki. Komolyan gyakorolva több mint taktika és önvédelmi technikák ismerete: az aikido a lélek tökéletesítésének tudománya. Dinamikus és könnyed mozgásforma, amelyben a támadót széles csípőmozdulatokkal, dobásokkal és leszorításokkal "szerelik le".

Brazil jiu-jitsu

A brazil jiu-jitsu "a világ legszofisztikáltabb földharc központú" küzdőstílusa. A cél az ellenfél mielőbbi földre vitele és feladásra kényszerítése. Gyakorlása szinte bármilyen életkorban elkezdhető. Minden különösebb védőfelszerelés nélkül, teljes erővel, maximális kontaktussal gyakorolható minimális sérülésveszéllyel, hiszen amikor a vesztes érzi, hogy alulmarad egyszerűen 'kopogással' jelzi a feladást.

Ninjutsu

A Ninjutsu nem álarcos fekete ruhás emberek cirkuszi látványossága: az aikidóhoz hasonlóan ez is évszázadokon át fejlődött ki Japánban. A nindzsák által alkalmazott harcművészeti rendszer, ami annak idején magába foglalta a színészkedést, kémkedést, az ellenfél megzavarását, fogságba ejtését, vagy akár megmérgezését.

Wing Tsun kung fu

A Wing Tsun kung fu egy ősi kínai harcművészet, melyet egy apácanő hozott létre több száz évvel ezelőtt. A kung fu-nak több száz ága létezik, de a Wing Tsun az egyetlen, melyet nő alapított. A kínai harcművészet hatékonysága abban rejlik, hogy az apáca az új rendszer kidolgozásakor figyelembe vette a fizikai törvényeket, az emberi anatómiát és a puszta fizikai erő helyett az értelemre, a gondolkodásra, gyorsaságra, könnyedségre helyezte a hangsúlyt.