2018-ban leszállhat az első magáncég a Holdon
Ha ez sikerül, ők lesznek az első magáncég, aki képes erre (nem céges, hanem állami alapon is csak az amerikaiak, az oroszok és a kínaiak tudták ezt eddig megcsinálni). Ha összejön a mutatvány, az újabb húszmilliós nyereményt jelentene a Google-től.
A csapat több mint száz mérnökből és tudósból áll, és a jármű, amelyet terveztek, elvileg pár száz méter megtételére, illetve nagy felbontású videó felvételére és hazaküldésére lesz képes.
Az indiai űrkutatás 2014-ben tette meg a legutóbbi nagy lépését, a Mangalyan nevű szonda Mars körüli pályára állításával. Ezt mindössze 74 millió dolláros költségvetésből hozták össze, míg a NASA a hasonló tudású Maven szatelit Marshoz küldésére 671 milliót költött. A Holdra juttatott jármű küldetése a startup számításai szerint nagyjából hatvanmillióból jön majd ki, aminek egyelőre csak a negyede van meg, illetve még egyharmada, ha a Google nagydíját is ideszámoljuk. A maradék pénzt szponzorációkból és adományokból akarják összeszedni, illetve cégek és kutatóközpontok műszereit vinnék még fel jó pénzért.