Személyiségteszt: ezt árulja el önről az ujjainak a hossza a tudósok szerint
Ez a személyiségteszt egy norvég egyetem kutatásán alapul.
Sok olyan személyiségteszt kering az interneten, amikhez egy képre kell ránézni, de ezúttal most nem ez a feladat: ne egy képet nézzen meg, hanem a saját kezére pillantson rá! Melyik ujja hosszabb, a gyűrűs vagy a mutató? A Mirror című lap egy korábbi cikkben a Science Daily nevű oldalon megjelent kutatást idézi Carl Pintzkától, aki a Norvég Műszaki- és Tudományegyetem munkatársa, és aki azt vizsgálta, mitől függ az ujjhossz és mire lehet belőle következtetni.
Személyiségteszt: önnek a mutató- vagy a gyűrűsujja a hosszabb?
Ez nem csak egy légből kapott tenyérjóslás – a kutató ugyanis azt állapította meg, hogy a mutatóujj hossza attól függ, hogy az ember magzatkorában az anyaméhben mennyi tesztoszteronnak volt kitéve. Akinek hosszabb a mutatóujja – azaz hosszabb, mint a gyűrűsujja –, az kevesebb tesztoszteronhoz jutott az anyaméhben. A tesztoszteronszint pedig nemcsak az ujjak hosszát, hanem természetesen a személyiséget is befolyásolja. Ebből az következik, hogy akinek rövidebb a mutatóujja, arra a férfias tulajdonságok jellemzőbbek, akinek pedig hosszabb, arra a nőies tulajdonságok a jellemzőbbek.
Ha a mutatóujja hosszabb, mint a gyűrűsujja
A hosszabb mutatóujj alacsonyabb tesztoszteronszintre utal, tehát akire ez a jellemző, annak a képességei jobbak olyan területeken, ahol általában a nők brillíroznak. Ezek a kommunikációhoz, verbális kifejezőkészséghez kapcsolódó tulajdonságok. Akinek hosszabb a mutatóujja, az például jobban tud megjegyezni többelemű listákat (emlékezőtehetségét itt tesztelheti korábbi cikkünkkel), de valószínűleg kevésbé fekszenek neki a sportok, illetve a térbeli gondolkodást igénylő feladatok.
Ha a gyűrűsujja hosszabb, mint a mutatóujja
A kutató a következőképpen foglalta össze a rövidebb mutatóujj és a személyiség közötti összefüggést. A rövidebb mutatóujj ugye magasabb tesztoszteronszintre utal:
„A magas tesztoszteronszint általában összefügg a férfiak által általában jobban teljesített feladatokban, például a különböző térbeli feladatokban, például az irányérzékelésben mutatott kiváló képességekkel. A legnagyobb hatást a különböző fizikai és atlétikai méréseknél tapasztalták, ahol a magas születés előtti tesztoszteronszint következetesen jobb képességekkel van összefüggésben.”
A rövidebb mutatóujjúak számára tehát egyszerűbbek az olyan térbeli tájékozódást igénylő feladatok, mint egy útvonal követése a térképen vagy parkolás az autóval.
(Kiemelt kép: ChatGPT)