Tarolt a Ducati

A címvédő Francesco Bagnaia győzelmével zárult a gyorsaságimotoros-világbajnokság Olasz Nagydíja a MotoGP kategóriában, a dobogóra pedig további két Ducati-versenyző állhatott még fel.

2023. június 11., 18:43

Szerző:

A 26 éves Bagnaia a szombati sprintfutamon aratott sikere után a vasárnapi főversenyen is diadalmaskodott, mögötte pedig a szintén Ducatival versenyző spanyol Jorge Martin lett a második, a francia Johann Zarco pedig a harmadik.

Bagnaia ezzel a sikerrel 21 pontra növelte az előnyét az összetettben az olasz Marco Bezzecchivel szemben, aki Mugellóban nyolcadikként zárt vasárnap.

A hatszoros világbajnok spanyol Marc Márquez (Honda) ugyan az első sorból rajtolhatott, de a hatodik körben bukott és feladta a viadalt.

Eredmények:

MotoGP (23 kör, 120,635 km):

1. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 41:16.863 perc
2. Jorge Martin (spanyol, Ducati) 1.067 másodperc hátrány
3. Johann Zarco (francia, Ducati) 1.977 mp h.

A pontverseny állása 6 futam után (még 14 van hátra): 1. Bagnaia 131 pont, 2. Marco Bezzecchi (olasz, Ducati) 110, 3. Martin 107

Moto2 (19 kör, 99,655 km):

1. Pedro Acosta (spanyol, Kalex) 35:38.328 perc
2. Tony Arbolino (olasz, Kalex) 6.194 mp h.
3. Jake Dixon (brit, Kalex) 8.582 mp h.

A pontverseny állása: 1. Arbolino 119 pont, 2. Acosta 99, 3. Alonso López (spanyol, Boscoscuro) 71

Moto3 (17 kör, 89,165 km):

1. Daniel Holgado (spanyol, KTM) 33:27.315 perc
2. Deniz Öncü (török, KTM) 0.051 mp h.
3. Szaszaki Ajumu (japán, Husqvarna) 0.056 mp h.
A pontverseny állása: 1. Holgado 109 pont, 2. Jaume Masia (spanyol, Honda) 74, 3. Ivan Ortola (spanyol, KTM) 68

(Kiemelt képünk: A Ducati olasz versenyzője, Francesco Bagnaia a Portugál Nagydíj MotoGP futama előtti bemelegítésen az Algarve International Circuit pályán Portimaóban, 2023. március 26-án. Fotó: PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP)

A férfiaknál és a nőknél is győzelemmel folytatta szereplését szerdán a legjobb magyar csapat a budapesti sakkolimpia hetedik fordulójában, így mindkettő megerősítette helyét az élmezőnyben.