Peking 2022: Magyar bronzérem született férfi ezer méteren

A bronzérmes magyar sportoló testvérét viszont sárga lapos büntetéssel kizárták.

2022. február 7., 14:45

Liu Shaoang bronzérmet nyert a rövidpályás gyorskorcsolyázók férfi 1000 méteres számában a pekingi téli olimpia hétfői napján, Liu Shaolin Sándort viszont sárga lapos büntetéssel zárták ki, azaz a teljes mezőny végére sorolták.

A fiatalabb Liu fivér harmadik helyével ez az első téli olimpia, amelyen a magyarok több érmet nyertek, illetve ebben a sportágban ez az első magyar egyéni dobogós helyezés.

Liu Shaolin ugyan elsőként haladt át a célvonalon a döntőben, azaz a videózás percei alatt olimpiai bajnoknak érezhette magát, de végül a zsűri két esetben is szabálytalannak látta.

(Kiemelt kép: Liu Shaoang vezet a pekingi olimpia férfi ezer méteres gyorskorcsolya elődöntőjén 2022. február hetedikén. Fotó: Anne-Christine Poujoulat / AFP)