Szállodaboom a fővárosban
A turisták és vendégéjszakák száma stagnál, az idegenforgalmi bevételek alig nőnek, a beruházók mégis optimisták: egyre többen fektetnek be szállodaépítésbe, elsősorban Budapesten, de a nagyobb vidéki városokban,a Balatonnál és a Dunakanyarban is. A három, négy és ötcsillagos hotelek száma Bugapesten az elkövetkező három évben negyedével nőni fog, ebből egy éven belül 13 új szálláshelyet adnak át.
A nagy építési kedvet szakemberek azzal magyarázzák, hogy a mostani stagnálás után gyors növekedést várnak az idegenforgalomban. Ezen belül is növekedni fog az igény a középkategóriás szálláshelyek iránt. Általános vélemény, hogy hazánkban kevés a két, három és négycsillagos szálloda, Budapesthez képest például a hasonló nyugat-európai nagyvárosok kínálata sokkal nagyobb. Jónéhány hazai és külföldi ingatlanfejlesztő ezért gyors terjeszkedési lehetőséget lát ezen a piacon.
A fővárosban elsősorban a belső kerületekben kívánnak szállodákat építeni, az V., VI.,és VII. kerületek a legnépszerűbbek. Potenciális helyszínnek tartják még a városba vezető főutakat, mindenekelőtt a repülőtérről bejövő Üllői utat, ahol főleg az üzleti célból utazókat lehetne szálláshellyel ellátni. A nagy nemzetközi cégek mellett főleg a spanyolok, portugálok és osztrákok mutatnak érdeklődést, de beszállnak az építkezésekbe az eddig inkább más területen aktív magyar vállalatok is, így például a Trigránit, a Wallis és az Autóker.
Jónéhány új hotel már épül is, többségük a Belvárosban. Közülük tucatnyit még az idén vagy jövőre át is adnak, a többiek tervezése és előkészítése már folyik. A meglévő szállodák kihasználtsága ugyan tavaly és az idén elmaradt a várttól, de turisztikai szakemberek szerint az idegenforgalom megtorpanása átmeneti. Ha az olajárak szárnyalása miatti kedvezőtlen hangulat megváltozik, gyors fellendülés jöhet - állítják. Erre pedig a bővülő szálláshelyi kínálattal máris fel kell készülni.