Méregdrága a dió – mi lesz karácsonykor?

Az idei termésű átlagos dióbél kilója most 2500–2800 forintba kerül az árusoknál. Tavaly még a karácsony előtti csúcsszezonnak számító időszakban sem közelítette meg ezt az árat a diós bejgli nélkülözhetetlen kelléke.

2012. október 20., 14:42

A tavaszi fagyok az egész országban nagyon komoly károkat okoztak a virágzó diófákban. A dióültetvények tulajdonosai bespájzolják a termést, és körülbelül egy hónap múlva kezdik majd piacra dobni a csonthéjast a pletykaszinten terjedő 3500 forintos áron – írja a

Delmagyar.hu.

A lap információi szerint voltak olyan területek az országban, ahol a termés 90 százalékát vitte el a fagy. Az utak mentén megjelentek a gyűjtögetők: egy-egy diófánál autók fékeznek le hirtelen, a család apraja-nagyja kiszáll, és felszedi a lehullott termést.