Egyre több az atrocitás a tömegközlekedési eszközökön

Egyre több atrocitás történik a tömegközlekedési eszközökön - állítja az Országos Közlekedési Szakmai Társaság (OKSZT). A szervezet ezért arra kéri a Budapesti Közlekedési Központot, hogy kezdeményezzen jogszabály módosítást, amely lehetővé tenné, hogy a BKV biztonsági emberei is rendelkezhessenek a hatósági személyek jogaival.

2011. március 15., 07:36

Az OKSZT beszámolt egy pár nappal ezelőtti esetről, amely a ráckevei HÉV vonalán történt. Két utas inzultált egy nőt és kötekedtek egy másikkal is. A vonaton utazó biztonsági őrök - akiknek az a feladatuk, hogy az ellenőröket megvédjék - nem tudtak mit tenni a két fiatallal, mivel semmi sem jogosítja fel őket arra, hogy feltartóztassák őket a rendőrök kiérkezéséig vagy egyéb szankciót alkalmazzanak.

Az OKSZT szerint egyre gyakoribb az erőszak, és ezzel együtt csökken a biztonságérzet is. Hangsúlyozzák: pedig a biztonság az egyik olyan elvárt eleme a szolgáltatásnak, amit a fizető utas jogosan elvár a szolgáltatótól. Mint írják, ha ez nem teljesül, úgy az számos következménnyel járhat. Ilyen lehet az, hogy az emberek nem szívesen utaznak az adott járaton, vagy nem is használják majd azt.

Az elmúlt hónapokban a forint erősödött mind a dollárral, mind az euróval szemben, és ez közvetlenül csökkentette az üzemanyag-import költségeit. Emellet a brent olaj világpiaci ára is csökkent, s e két hatás eredményeképpen a benzin literenkénti ára átlagosan 7 forinttal csökkent, így tartósan 590 forint alá került, míg a dízel ára is egyre inkább megközelíti ezt a szintet.