A Bloomberg szerint a Kaspersky Lab együttműködik az orosz titkosszolgálattal
A számítógépes biztonsági megoldásokat kínáló orosz cégtől az Általános Szolgáltatások Adminisztrációja (GSA), amely a kormányzati beszerzésekről gondoskodik, nem vásárolhat többé olyan Kaspersky Lab-termékeket, amelyek informatikai szolgáltatások és digitális fotófelszerelések számítástechnikai védelmét szolgálják – írja az MTI.
A GSA döntését elemzők a Kaspersky Lab elleni eddigi legkonkrétabb lépésnek tartják. Erősödnek ugyanis a gyanúk és az aggodalmak, hogy az orosz szoftvergyártó cégnek a feltételezettnél is szorosabb kapcsolatai vannak a Kremllel és orosz hírszerző szervekkel.
A Kasperskyt 1997-ben alapították, kereskedelmének 60 százalékát az Egyesült Államokban és Európában bonyolítja. A Bloomberg elemzése szerint a cég tevékenysége aggodalmakat kelt az amerikai biztonsági szolgálatoknál. A hírügynökség saját forrásból származó dokumentumokra hivatkozva azt állította, hogy a Kaspersky Lab kapcsolata még a korábban feltételezettnél is szorosabb az orosz kormányzattal és a legfontosabb hírszerző szervezettel, az FSZB-vel. A hírügynökség úgy tudja: a számítástechnikai cég vírusellenes biztonsági szoftvereket fejlesztett az orosz hírszerzésnek, és olyan közös projektekben is együttműködött vele, amelynek nyilvánosságra kerülése „nagyon zavarba hozná az elnök-vezérigazgatót”.