Nesze neked hálapénz: hiába trükközött a nőgyógyász, csúnyán ráfázott

Csokipapírba rejtve kapta a betegektől az előre meghatározott összegű hálapénzt egy orvos és az asszisztense, de lebuktak.

2025. január 31., 12:56

Szerző:

Újabb doktor és az asszisztense bukott le hálapénz elfogadása miatt, melyről a rendőrség számolt be a hivatalos oldalán. A tájékoztatás szerint a Nemzeti Védelmi Szolgálat nyomozáskezdeményezése alapján a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság nyomozói január 29-én reggel elfogtak egy pécsi nőgyógyászt, valamint egykori asszisztensét. A gyanú szerint, miután az asszisztensnő nyugdíjba vonult, megállapodtak a doktorral abban, hogy a régi páciensekkel továbbra is a nő tartja a kapcsolatot telefonon.

Ennke során megbeszélte velük, hogy amikor a doktorhoz mennek a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő által finanszírozott vizsgálatokra, akkor 10–20 ezer forintot csokoládépapírba rejtve adnak át neki. Az így szerzett pénzből az orvos kezdetben betegenként 1000, majd 2000 forintot adott a volt asszisztensének.

A rendőrök mindkettőjüket előállították a főkapitányságra, majd gyanúsítottként hallgatták ki őket. A középkorú nőgyógyász és asszisztense ellen vesztegetés elfogadása miatt nyomoz a Baranya Vármegyei Rendőr-főkapitányság.

Az orvosok harmada menekülne a közegészségügyből

Bár a hálapénz komoly probléma, mégsem csak ez okoz gondot a magyar egészségügyben. Az orvosok 38,2 százaléka ugyanis inkább nem, míg a 36,8 százaléka egyáltalán nem elégedett a munkakörülményeivel. A Magyar Orvosi Kamara (MOK) felmérésében az orvosok 45,2 százaléka mondta azt, hogy a jelenlegi betegszám ugyan kis mértékben, de negatív irányba befolyásolja a munkáját. Az orvosok több mint a fele (51,7 százaléka) ritkán tud annyi időt szánni a betegeire, mint amennyit szakmailag indokoltnak tartana.

A szervezet szerint szakmai körökben is viták folynak arról, milyen mértékű az orvoshiány Magyarországon. Álmos Péter, a MOK elnöke a felmérés kapcsán tartott sajtótájékoztatón azt mondta: van, ahol extrém orvoshiány van, máshol egyszerűen csak hiány. Extrém hiány szerinte például az érsebészeti területen vagy a szájsebészeten van, és leginkább vidéken. A MOK felmérése szerint a hazai állami egészségügyben dolgozó orvosok 26 százaléka a következő három évben csökkentené az óraszámát, részben átmenne a magánszektorba.

(Kiemelt képünk illusztráció. Forrás: orzalaga / Pixabay)