Titkaink Amerikában: Turnézik a Pintér Béla Társulat

2017. január 13., 09:02

Amerikában turnézik januárban a Pintér Béla Társulat a Titkaink című előadással. Az előadást itthon 2013-ban mutatták be, 2015 óta a Trafóban játsszák. Már eddig is szerepelt rangos nemzetközi színpadokon: többek közt Berlinben, Bécsben, Temesváron, Bázelben, Mariborban és a németországi Wiesbadenben. 2016-ban Zágrábban pedig megkapta a 40. Fadil Hadži Days of Satire Fesztivál legjobb színházi előadásának, illetve a legjobb színpadi szövegnek járó díjat.

Amerikában viszont először mutatják be a darabot. Január 13-án és 14-én Hannoverben, január 19. és 22. között Bostonban, míg január 25-től öt napon át New Yorkban, a Baryshnikov Arts Center / Jerome Robbins Theaterben lép fel a társulat.

Kísérőprogramként Pintér Béla egyetemi órák vendége lesz és kerekasztal-beszélgetéseken vesz részt amerikai egyetemi oktatókkal és színházi kritikusokkal.

– Jártunk már Amerikában a Parasztopera darabbal. Ott kiszámíthatóbb volt a siker: rangos színházi fesztivál meghívására érkeztünk akkor, pontosan tudtuk, milyen kulturális közegben szerepel az előadás – mondta a 168 Órának Enyedi Éva, a társulat tagja, színésznő és dramaturg. – Ezúttal különböző színházak álltak össze, hogy meg tudjanak hívni minket. Kicsit bizonytalanabb, hogy milyen lesz a közönség összetétele. Annyi biztos: a befogadóhelyek nagyon sok energiát fektettek a hirdetésbe, hogy eljusson az érdeklődőkhöz a hírünk. Természetesen nagyon örülünk a meghívásnak, óriási megtiszteltetés ez. Ugyanakkor a mi darabjaink sosem a nemzetközi sikerért íródtak. Februártól újra itthon dolgozunk, és ez a legfontosabb.

H. E.

A Múzeumok Éjszakája idén több mint 470 hazai közgyűjteményt kapcsol össze, és mintegy 2700 programmal készül a Kárpát-medence-szerte megmozduló közönség számára. Egyetlen éjszakára megnyílnak a zsinagógák kapui is, hogy fénnyel, zenével és történetekkel vezessék be a látogatókat a zsidó hagyományok spirituális és kulturális világába.