Pulitzer-emlékdíjat kapott Koltai Tamás
Írott sajtó kategóriában idén Koltai Tamás kritikus, a Színház című folyóirat főszerkesztője, az Élet és Irodalom kolumnistája vehette át a Pulitzer-emlékdíjat.
Idén 21. alkalommal adták át a Pulitzer-emlékdíjat. Életmű kategóriában Feuer Mária, a Muzsika című folyóirat főszerkesztője, az elektronikus újságírás műfajában pedig Rékai Gábor rádiós riporter, szerkesztő, műsorvezető kapta meg az elismerést. A Pulitzer-emlékdíjat 1989-ben a magyar származású Paul A. Fabry és a Magyar Hitelbank Rt. alapította, a nyomtatott és az elektronikus sajtó képviselői számára, Joseph Pulitzer magyar származású amerikai sajtómágnás családjának kizárólagos engedélyével - írta a
7óra7.Koltai Tamás 1942-ben született, az ELTE bölcsészkarán végzett 1965-ben. 1962-től 1967-ig a Madách Színházban volt dramaturg gyakornok, majd dramaturg. 48 éve ír színházról, elsősorban kritikákat. 1968-tól külső munkatársként a legtöbb kritikát a Népszabadságban publikálta, mindaddig, amíg Aczél György a 1980-as évek elején „le nem tiltatta”. 1968-ban egyike volt a Színház című folyóirat alapítóinak, 1990 óta főszerkesztője. Huszonöt éve az Élet és Irodalom színházi kritikusa. Rendszeres szerzője lapunknak is. Kritikái eddig húsz kötetben jelentek meg. További hét könyve jelent meg, köztük kismonográfia Peter Brook angol rendezőről, egy kiadvány Az ember tragédiája színpadi történetéről és egy beszélgetőkönyv Major Tamással. Az 1980-as évek végétől 2002-ig a Magyar Televízió színházi szerkesztőjeként több mint száz színházi műsor készítésében vett részt közvetlenül mint szerkesztő, riporter és műsorvezető. 1987-ben Jászai Mari-díjat kapott. Legutóbbi kötete Színházparadoxon címmel jelent meg.