Megválasztották az év szavát: "lájk"
A leaken 'kiszivárogtat' igét választották az év anglicizmusának Németországban. Sokan tolongtak a megtisztelő címért.
A leaken elsősorban a WikiLeaksnek köszönheti sikerét: részben kiszorította a korábban használatos durchsickern 'kiszivárogtat' szót. Szintén a WikiLeaksnek köszönheti a karrierjét a whistleblower (szó szerint 'sípfújó'): ez olyan informátor, szivárogtatót jelöl, aki olyan (általában állami hivatalok vagy cégek által elkövetett) törvénysértést hoz nyilvánosságra, melyek közérdeket sért.
A második helyezett a Facebook által ihletett entfreunden: szó szerint kb. 'elbarátkozni', azaz 'visszavonni a barátnak jelölést, kizárni valakit az ismerősök sorából' – az angol to unfriend mintájára. Szintén a Facebooknak köszönhető a liken 'lájkolni' – az, hogy gyakran ezt használják a mögen 'kedvelni' helyett, a magyar olvasót aligha lepi meg. A jelöltek között még olyan szavak is szerepeltek, mint a shitstorm 'erőszakos, kellemetlen helyzet', szó szerint 'szarvihar', illetve a scripted reality 'filmre írt valóság', azaz valóságsónak álcázott, de valójában előre megírt filmsorozat.
A németbe a 20. század második felétől rengeteg angol jövevényszó került. Több nyelvvédő társaság is megpróbálja felvenni a harcot az idegen szavak ellen, ilyenek a Verein Deutsche Sprache (A Német Nyelv Társasága) vagy a Die Gesellschaft für Deutsche Sprache (Társaság a Német Nyelvért). Ez utóbbi a WikiLeakset választotta az év „nem-szavá”-nak. A nyelvvédőknek nem elsősorban azzal van bajuk, hogy angol szavak kerülnek a németbe, hanem az, hogy szerintük túl sok: szerintük ez olyan benyomást kelt, mintha az angol valamiképpen jobb lenne, mint az elavult német.