Hiperrealisták a Huszárszobor körül

Százöt alkotást válogatott be a szakmai zsűri a szegedi REÖK-ben megrendezendő XIII. Táblaképfestészeti Biennáléra. A május 15-étől látogatható, kiemelkedő képzőművészeti esemény a kortárs magyar festészet keresztmetszetét adja.

2010. május 5., 21:22

Több mint háromszázötven alkotás érkezett be a REÖK-ben (Regionális Összművészeti Központ) május közepétől látogatható eseményre. A zsűri – amelynek tagjai a Magyar Művelődési Intézet és Képzőművészeti Lektorátus részéről Wehner Tibor művészettörténész, Nátyi Róbert, a REÖK művészeti vezetője és Csáki Róbert festőművész voltak – minden eddiginél szigorúbb válogatással százöt alkotást talált megfelelőnek.

Olyan országosan ismert és elismert festők képeit csodálhatják meg a REÖK látogatói többek között, mint Konkoly Gyula, Vojnich Erzsébet, Kicsiny Balázs, Szüts Miklós, feLugossy László, ef Zámbó István, Karátson Gábor, Csurka Eszter, Keserü Ilona, Dréher János, Aknay János, Fehér László és Wächter Ákos. A hazai táblaképfestészetet és a kortárs magyar képzőművészetet méltó módon reprezentáló kiállítás július 11-ig várja a látogatókat.


Stilárisan sokszínű tárlatot ígérnek a képek, hiszen a nyár egyik legnagyobb múltú képzőművészeti seregszemléjére mindenféle stílusban adtak be műveket a jelentkezők. A figuratív és nonfiguratív alkotások ugyanúgy megjelennek, mint a lírai absztrakt vagy a fotó- és hiperrealista művek.

Idén is érkeztek díjfelajánlások: az Oktatási és Kulturális Minisztérium Művészeti Főosztálya 500.000 Ft-ot ajánlott fel fődíjként a zsűri által legjobbnak ítélt művész számára. Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Szegedi SZEFO Zrt. és a Dél-Alföldi Regionális Fejlesztési Zrt. a további díjfelajánlók.

A REÖK vezetése a szemle időpontját már két évvel ezelőtt annak figyelembe vételével jelölte ki, hogy a Szegedi Szabadtéri Játékokkal párhuzamosan rendezzék azt meg. Ráadásul az előadásokra szóló belépőjegyekkel ingyenesen látogatható a biennálé, így a közönség még szélesebb rétegeit képes odavonzani a nevezetes Huszárszobor körül megújult köztéren álló, városképi jelentőségű Reök-palotába.