Görög diplomata bőrébe bújva csábítja el a lányokat

A Fiú vidékről jön. Szereti az életet, de nem azt, amit a fővárosban talál. Hazudik helyette másikat: vonzóan rejtélyeset, jómódút, nagyvilágit. A görög diplomata szerepét. Magányos nők fogadják boldogan érdeklődését , az elegáns szórakozóhelyeket, a siker, pénz, csillogás, illúzióját. Mind azt akarják, hogy a hazugság igaz legyen. Hiszékenységükben eszükbe sem jut, milyen veszélyes játékban vesznek részt.

2010. november 24., 17:40

A Jó estét nyár, jó estét szerelem! korabeli megtörtént eseményeken alapul. Egy huszonéves, alacsony sorból származó betanított munkás, akinek a megjelenése sem előnyös, rájön, hogy tud a fővárosban boldogulni, tiszteletet kivívni és nőkkel kapcsolatba kerülni, ha diplomatának adja ki magát. Rengeteg pénz és erőfeszítés árán hosszabb-rövidebb ideig meg is tudja téveszteni áldozatait. Az utolsó, egyben tragikus kimenetelű viszonyában a nő is saját boldogulását keresi: az ígért házasság révén szeretne külföldre jutni. Mivel azonban leleplezi csábítóját, bűnhődnie kell.

A darab születése óta eltelt évtizedek különös számvetésre késztetik a nézőt: a történet olyan erős lenyomata a 60-as éveknek, hogy önkéntelenül is meg kell vizsgálnunk, miként változott azóta a világ merrefelé tart, és miből fakad a különös nosztalgia, amely belengi ezt a korszakot.

Fejes Endre megtörtént témát feldolgozó kisregényéből Rába Roland rendez, a főszerepben Fehér Tibort és Tompos Kátyát láthatjuk. A december 18-i előadás után közönségtalálkozón közelebbről is megismerheti a színészeket!

„ – Engedd, megcsókoljalak. – Eszénél van? Hát kinek néz engem? Velem akkor csókolózik, ha már kezemben az útlevél, minden papír, és apám előtt ujjamra húzza a jegygyűrűt...
...A fiú arcán megjelenik az a kegyetlen, ellenszenves vonás. Megfogja a borotvát..." (Fejes Endre)