A Pink Floyd Ukrajnáért újra összeáll

A zenekar új dalát pénteken fogják bemutatni.  

2022. április 8., 07:58

Szerző:

„Nagyon nehéz és frusztráló dolog látni egy nagyhatalomnak ezt a rendkívül őrült és igazságtalan támadását egy független, békés, demokratikus nemzet ellen” – mondta a Pink Floyd énekes-gitárosa, David Gilmour a Guardiannak adott interjúban.

Gilmour az Instagramon talált rá arra a videóra, amelyen egy énekes katonai öltözékben, puskát a vállára vetve áll a kijevi Szent Szófia-székesegyház előtt, és az Oh, the Red Viburnum in the Meadow (Ó, a vörös viburnum a réten) című 1914-es tiltakozó dal kíséret nélküli verzióját zengi, amelyet az első világháborúban és az ukrán függetlenségi háborúban is harcoló lövészek tiszteletére írtak. 

Nagyon nehéz és frusztráló dolog látni ezt a rendkívül őrült, igazságtalan támadást egy nagyhatalom részéről egy független, békés, demokratikus nemzet ellen. A frusztráció, amikor ezt látod, és arra gondolsz, hogy „mit tehetnék?”, valahogy elviselhetetlen.

– mondta Gilmour. 

A gitáros ezután döntötte el, hogy a saját eszközeivel segítenie kell és inspirációt merített az ukrán kolléga előadásából.Az eredmény pedig a Hey Hey, Rise Up! lett. A számból befolyó összeget Ukrajna humanitárius segélyezésére fordítják. A dalban Andrij Hlivnyuk énekel a BoomBox nevű ukrán együttesből.

 
„Felhívtam Nicket, és azt mondtam: „Figyelj, ezt a dolgot Ukrajnáért akarom csinálni. Nagyon örülnék, ha játszanál rajta, és annak is nagyon örülnék, ha beleegyeznél, hogy Pink Floyd néven adjuk ki.. És ő abszolút ráállt erre.”

– tette hozzá az énekes-gitáros.

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: Shutterstock)

Sztártudósok, influenszerek és frissen megválasztott polgármesterek is összecsapnak a tizedik Brain Bar jövőfesztivál színpadán, olyan témákat vitatva meg, mint a marihuána fogyasztása vagy az eutanázia. Szeptember 26-27-én a Magyar Zene Házában 200 előadó és 120 program inspirálja az érdeklődőket arra: legyenek ők is tevékeny résztvevői a jövőjük alakításának.

Egy gúnyos dalocska vezette el őt saját zsidósága felfedezéséhez. A vallás aztán komoly szerepet játszott az életében, segítségével közelebb került önmagához és a világhoz – többek között ez derült Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezőjéről. Réczei Tamás Dobd be magad! című műsora exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható, ne hagyja ki!

A rendező arra vágyik, hogy a munkája valamiféle hatást keltsen, ellenkező esetben nem sok értelme van bármit csinálni. Hogy a politika a jelenlegihez hasonló szintű feszültséget kelt majd a színházban arra nem számított – többek között derült Réczei Tamás Dobd be magad! című, exkluzív módon csak a 168.hu felületén látható műsorából, melynek vendége Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője volt. Ne hagyja ki!

Bár édesanyja személyes ambícióját valósította meg azzal, hogy balettot tanult, ezt egyáltalán nem bánja. Hiszen rengeteg mindent tanult a tánctól, amit a szakmai pályafutása során is kiválóan képes hasznosítani. Többek között erről beszélt a Réczei Tamás vezette Dobd be magad! című műsor vendégeként Székely Kriszta, a budapesti Katona József Színház rendezője. Az aktuális epizód exkluzív módon csak a 168-on tekinthető meg, ne hagyja ki!

Székely Kriszta az első diplomáját klasszikus balett szakon szerezte, majd 2015-ben színházrendezőként végzett Székely Gábor és Bodó Viktor osztályában. A budapesti Katona József Színház rendezője kalandos életpályát tudhat maga mögött, amiről a kizárólag a 168.hu felületén látható, Dobd be magad! című műsorban beszélt részletesen. Ne hagyja ki!