Val d’Ossola és kulturális kőfejtői
Val d’Ossola, az olaszok egyik büszkesége Európa legnagyobb természetes parkja. A piemontei táj lenyűgözően változatos, érdekes, vonzza mind a természetbarátot, mind a magas csúcsokat kedvelő alpinistát.
A hét völgyet magába záró terület híres ásványairól, beleértve az aranyat, és ásványvizeiről. Növényzete nagyon gazdag, kedvez neki a éghajlat, amelyet különösen szeretnek a fenyők és a széles levelű fák.
A római Szent Pál bazilika, a Kolumbusz Kristóf emlékmű New-Yorkban, a bangkoki királyi palota, a genovai vasútállomás ... közös jellemzője,hogy valamennyien Val d’Ossolából származó gránitból épültek Abból a völgyből, amelynek történetét az emberiség történetével egy időben alakított a másik kincs, a kő. A kő kibányászása, megmunkálása, a kővel folytatott kereskedelem a római korban is virágzott már és fennmaradt a következő századokban is.
Val d’Ossola kőfaragói, az úgynevezett „ picasassók” Európa-szerte híres és keresett mesterek voltak.
A régi kőbányák ma már kulturális célokat szolgálnak. Negyedik éve tartják meg nyáron a Tones on the Stones elnevezésű fesztivált az egyik antik kőfejtőben, amely természetes színházzá vált, ahol a kő a maga fenségességével, érdességével és keménységével emeli az előadások hangulatát, erőt ad nekik.
A fesztivál az idén Shakespeare Macbethjével nyitott. Alkalmasabb hátteret aligha adhatott volna más a véres tragédiához. „A környezet a tragédia légkörének alapvető eleme lett, időtlenségével, meztelen, hideg, fenyegető anyagával, amely eltaszítja magától az embert és egyedül, kicsinek, szánalomra méltónak hagyja.”—fogalmazta meg a kőfejtő sötét varázsát az előadás rendezője.