Túl gyakran járt a McDonald's-be, megbírságolták

Sokba kerülhet, ha valaki reggelire és vacsorára is a McDonald's-ból eszik. 

2022. október 16., 14:27

Szerző:

Ben Mulhall szeptember 30-án elment McDonald’s-be vacsoráért. A 32 éves férfit nem sokkal később megbírságolták – írja a 24.hu. A 100 fontos (48 ezer forint) büntetés befizetéséről szóló felszólítás értelmében Mulhall egész éjszaka – összesen 14 órán át – az étterem parkolójában várakozott autójával. Azt is tudatták vele, hogy amennyiben 14 napon belül befizeti az összeget, elengedik a büntetés felét. 

A meghökkent férfi a Leicestershire Live-nek nyilatkozva azt mondta:

„Tudom, hogy néha várni kell az ételre, de én határozottan nem várakoztam ennyi ideig.”

A félreértést az okozta, hogy nemcsak Mulhall, de a felesége is szereti a gyorskajákat, és az asszony másnap reggel – ugyanazzal a kocsival – ugyanabban az étteremben vásárolta meg a reggelit. Az autót így lefényképezték este hat előtt és másnap reggel 8:22-kor is. Ebből egyértelműen arra következtetett a parkolást üzemeltető cég, hogy az autó egész éjszaka a parkolóban állt.

Mulhall már jelezte a cégnek, hogy félreértésről van szó, és a bírság eltörlését kéri. A férfi mindenesetre rendelkezik egy perdöntő felvétellel: egy térfigyelő kamera által rögzített képen az látható, hogy este fél hétkor a házuk előtt kidob egy McDonald’s-os papírzacskót.

(Kiemelt képünk illusztráció. Forrás: MTI)

Az idősebb emberek egészen más szempontok alapján választanak autót, mint a fiatalok. A nyugdíjas években járva kevésbé fontos a lőerő, ám a függőleges és kényelmes üléshelyzet, valamint a kényelmes be- és kiszállás prioritássá válhat.