Többen meghaltak, miután felrobbant egy tartálykocsi

Tizenegy halott, közel harminc sebesült, az áldozatok száma tövebb nőhet – közölte egy helyi tisztségviselő, miután felrobbant egy tartálykocsi az észak-afganisztáni Szalang-alagútban.

2022. december 18., 11:45

Szerző:

Legalább tizenegyen meghaltak és mintegy harmincan megsérültek, miután felrobbant egy tartálykocsi az észak-afganisztáni Szalang-alagútban – közölte egy helyi tisztségviselő vasárnap. Az illetékes attól tart, hogy az áldozatok száma tovább emelkedhet.

A szerencsétlenség szombat este történt technikai problémák miatt - mondta el Hamidulláh Muszbah minisztériumi szóvivő. A robbanás okozta tűz átterjedt a közeli járművekre. A lángokat több óra után sikerült csak megfékezni.

A Kabult az ország északi részével összekötő alagút továbbra is zárva van a forgalom előtt. Helyi tisztségviselők és szemtanúk szerint a füst és a gázok miatt még senkinek sem sikerült bejutnia az alagútba.

(Kiemelt képünk: Sebesültek a kórházban 2022. december 18-án, miután felrobbant egy tartálykocsi az afganisztáni Szalang-alagútnál. Fotó: Farid Tanha/AFP)