Saul könyve

2016. március 6., 15:28

Mi minden kellett ahhoz, hogy az Oscar-díjas Saul fia készítői a holokausztról, Auschwitzról egészen új hangon megszólaló, új filmnyelvet teremtő alkotást hozzanak létre? Erről beszélgetett Váradi Júlia Nemes Jeles László rendezővel, Röhrig Gézával, a főszereplővel, Erdély Mátyás operatőrrel, Zányi Tamás hangmesterrel, Rajk László díszlet- és látványtervezővel, Vági Zoltán történész szakértővel, Sipos Gábor producerrel és Havas Ágnessel, a film financiális hátterét biztosító Magyar Nemzeti Filmalap vezérigazgatójával.

A beszélgetések interjúkötetté álltak össze. A könyv fényképeket is tartalmaz a forgatás emlékezetes pillanatairól.

Váradi Júlia a 168 Órának elmondta: az interjúk készítése közben egyre inkább úgy érezte: az alkotók által elmondottak sokaknak segíthetnek abban, hogy végre párbeszéd indulhasson el a Saul fiában megfogalmazott téma kapcsán.

A Saul útja – A gondolattól a világhírig című könyvet a Kossuth Kiadó jelentette meg a napokban.

Tegnap 18:01

Sördrágulás sújtja a német fogyasztókat ősztől, ezúttal a két legnagyobb gyártó, a Krombacher és a Veltins jelentette be, hogy emelni fogja áraikat. A lépés a sörfogyasztók széles körét érinti, beleértve a kereskedelmi és vendéglátóipari szereplőket, valamint az otthoni vásárlókat is.