Rendőrt hívott egy vendég Firenzében, mert túl drága lett a kávé
Két eurót fizetett 1.70 helyett, nagyon felhúzta magát, pedig koffeinmenteset ivott. A helyett végül megbüntették, mert nem tüntette fel szabályszerűen az árazást.
Rendőrt hívott a firenzei Ditta Artigianale kávézóra az egyik vendég, miután meglátta, hogy koffeinmentes kávéja a várt 1 euró 70 cent helyett 2 euróba került – írja a brit Guardian. A kávézóhoz kiérkező rendőrök végül 1000 euróra büntették a tulajdonost. A rendőrt hívó férfi arról panaszkodott, az ár nem volt az árlapon, tisztán feltüntetve a bárpult mögött, ahogy annak az olaszországi előírások szerint lennie kellett volna.
A nagy hírnévnek örvendő és díjnyertes Ditta Artigianale tulajdonosa, Francesco Sanapo az esettel kapcsolatban a közösségi médián fakadt ki, megemlítve, hogy kávéját lehet drágállni, de azt egy kis, önálló ültetvényről szerzi be Mexikóból, nem pedig nagy cégektől és baristái óriási műgonddal készíti el. Azt is hozzátette, az interneten digitális menüjükön az árak tisztán fel vannak tüntetve.
„Megbüntettek, mert valaki megsértődött a 2 eurós áron egy koffeinmentes kávénál. El tudjátok ezt hinni?” – panaszkodott Sanapo egy videóban.
Olaszországban egy csésze kávé ára – amely szinte az alapvető élelmiszerek közé tartozik – mindenhol 1 euró körül mozgott, legalábbis 2022-ig, amikor is az ellátási láncok súlyos fennakadásai miatt a legtöbb hely árat emelt. A Ditta Artigianale amúgy már nyitáskor belekeveredett hasonló botrányba, mivel 2013-ban éppen az 1 euró 50-es kávjukat drágállták nagyon.
(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: HAUSER Patrice / hemis.fr / hemis.fr / Hemis via AFP)