Öngyilkos lett a hollywoodi #metoo botrányt kirobbantó Rose McGowan egykori menedzsere
Öngyilkos lett Jill Messick, Rose McGowan egykori menedzsere – írja a Daily Mail. A nő 1997-ben intézte a színésznő munkaügyeit, és ő szervezte meg azt a találkozót, ahol a szexuális zaklatásba keveredett Harvey Weinstein McGowan szerint megerőszakolta őt.
Az 50 éves nő családja egy nyilatkozatban elmondta, Messick évek óta depresszióval küzdött és állapota súlyosbodott, amikor kijött McGowan Brave című könyve, amiben a színésznő azt állította egykori ügynökéről, hogy semmit sem tett, amikor elmondta neki, hogy Weinstein megerőszakolta.
Messick volt az, aki megszervezte az ominózus találkozót a producer és a színésznő között az 1997-es Sundance filmfesztiválon. A színésznő interjúkban azt mondta, hogy hiába mondta el ügynökének, mi történt, ő még 7 évig együtt dolgozott a producerrel. Ezzel Messick későbbi, fejlesztésekért felelős igazgatóhelyettesi pozíciójára gondolt Weinstein produkciós cégénél, a Miramaxnál.
A nő családja egy közleményben tudatta, Messick azért nem reagált McGowan vádjaira, mert nem akarta a #metoo mozgalmat megkárosítani. De a család most elmondta, hogy McGowan szerintük pontatlan kijelentései – rágalmai –már túl soknak bizonyultak a depressziós nőnek. – A legironikusabb az, hogy pont Jill volt az, aki szólt a főnököknek arról, hogy mi történt Rose-zal. Annak ellenére szólt, hogy Rose soha nem említette neki, hogy az együttlétük nem közös beleegyezésen alapult.
Messick neve nem csak a könyvvel került a nemzetközi sajtóba, hanem a Weinstein ügyvédje és McGowan közti perlekedésben is felhasználtak egy általa írt emailt. Ebben Messick – még a botrány kirobbanása előtt – megírta az ügyvédnek, hogy McGowan valóban szólt neki arról, hogy megbánta, hogy levetkőzött Weinsteinnek és beült vele a jacuzziba. De – ahogy a levélben Messick leírta – azt nem mondta, hogy a szexuális együttlét nem közös beleegyezésen alapult, csak azt, hogy megbánta.
Messick két gyermeket hagyott hátra. A család teljes nyilatkozatát angolul ide kattintva lehet elolvasni.
Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123, vagy 06 80 820 111 telefonszámot!