Ilyen jégkrémet vásárolt? Súlyos következményei lehetnek, ha elfogyasztja

A Nébih visszahívott egy jégkrémet, mutatjuk, melyik terméket nem szabad elfogyasztani.

2025. május 11., 11:36

Szerző:

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján rendszeresen közzéteszi az esetleges termékvisszahívásokról szóló információkat. A legtöbb esetben a gyártó vagy a forgalmazó jelzi a problémát. Ilyen esetekben a terméket vissza lehet vinni, a vásárló pedig visszakapja az árát. A Nébih most egy jégkrémről adott ki figyelmeztetést.

Szennyezett jégkrém került forgalomba

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) figyelmeztetést adott ki a Bocco Doro Kft. által forgalmazott dubai csokoládé jégkrémre vonatkozóan, amelyben a termék esetleges műanyag fóliadarab szennyeződése miatt visszahívást rendeltek el. Az intézkedés az 500 ml/330 g kiszerelésű, 2027.04.11-i minőségmegőrzési idejű jégkrémet érinti. A hatóság arra kéri a fogyasztókat, hogy a fenti adatokkal ellátott terméket ne fogyasszák el, mert fizikai szennyeződés veszélye állhat fenn.

A gyártó, a Bocco Doro Kft. saját honlapján is tájékoztatta a vásárlókat, és arra kéri őket, hogy az érintett terméket vigyék vissza az üzletekbe, ahol annak teljes vételárát visszatérítik. A Nébih hangsúlyozza, hogy az élelmiszerbiztonság kiemelten fontos, ezért a vásárlók tudatossága is szükséges a visszahívás sikeréhez

A napokban tejet is visszahívtak

A Kifli.hu Shop Kft. az Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatallal (NÉBIH) együttműködve azonnali intézkedéseket hozott a Mizo UHT zsírszegény, GMO- és laktózmentes tej egyes tételeinek visszahívására. A döntés elővigyázatossági alapon történt, és a 1 literes kiszerelésű, 2025. április 22-i minőségmegőrzési idejű terméket érinti.

A visszahívás során a kifogásolt tételek kivonásra kerültek a forgalomból, a már eladott darabokat pedig visszahívják a fogyasztóktól. A hatóság felhívja a figyelmet: a visszahívott termékeket nem szabad elfogyasztani, mert a lejárt vagy minőségi problémás tejtermékek egészségügyi kockázatot jelenthetnek. A vásárlók a kérdéses terméket visszavihetik a vásárlás helyére, ahol annak vételárát megtérítik.

Komoly kockázatot rejthet a lejárt élelmiszerek elfogyasztása

A lejárt szavatosságú élelmiszerek fogyasztása súlyos egészségügyi kockázatot jelenthet – figyelmeztet a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih). A hatóság hangsúlyozza: a minőségmegőrzési időn túl ezek a termékek már nem nyújtanak védelmet a mikrobák szaporodása ellen, így könnyen romlásnak indulhatnak, és ételmérgezést okozhatnak.

A romlott élelmiszerek tünetei között szerepelhet a hányás, hasmenés, láz, súlyosabb esetben pedig akár kórházi kezelést igénylő fertőzés is kialakulhat. Különösen veszélyeztetettek a gyermekek, idősek, valamint a gyenge immunrendszerű emberek. A Nébih kiemeli: a hűtést igénylő vagy tej alapú termékek fogyasztása a lejárat után fokozott kockázatot hordoz, így ezek esetében még nagyobb odafigyelés szükséges.

A hivatal a fogyasztók felelősségét is hangsúlyozza: minden esetben ellenőrizzük a termékek lejárati dátumát, és a lejárt élelmiszert semmiképpen ne fogyasszuk el, még akkor sem, ha látszólag nem történt változás az állagában vagy szagában.

 

(Kiemelt képünk illusztráció, Fotó: Pixabay)