Megkétszereződik Firenzében a Palazzo Vecchio látogatható része

Kitárul a látogatók előtt a Palazzo Vecchio. A 14. századi palotából, amely a Signoria, a firenzei városi tanács, majd a nagyhercegség szimbóluma volt, sőt még az olasz parlamentnek is helyet adott, amikor Firenze 1865 és 1871 között Olaszország fővárosa volt, kikerülnek az önkormányzat hivatali helyiségei és archívumai.

2010. november 4., 08:22

Ezek egy másik, alkalmasabb helyre kerülnek és a látogatók vehetik újra birtokukba a termeket, ahol hajdan Vasari, Bronzino, Ghirlandaio dolgoztak, ahol egy időben Botticelli, Donatello, Filippo Lippi műveit őrizték. Egyedül a polgármester irodája és a városi tanács ülésterme marad meg a Palazzóban.

Az átalakítás több, mint egy millió euróba kerül, magánszponzorok finanszírozzák és két fázisra oszlik. Az első, amely folyamatban van és ez év végén fejeződik be, 1.200 négyzetméter területet szabadít fel. A jelenleg látogatható rész 3.400 négyzetméter A bővítés az alagsor egy részét és a Fegyvertermet is érinti. Ez utóbbi lesz a későbbiekben a bejárat.

A nagyobb léptékű munkák a jövő évben kezdődnek és érintik az egész harmadik emeletet, valamint néhány termet az első emeleten. Ez plusz 1.650 négyzetmétert jelent. Sok régi szoba és folyosó tárul a látogatók elé, akiknek számos meglepetésben is lesz részük. Az átalakítással több, kiállításra alkalmas helyiség áll majd rendelkezésükre.

Megnyílik a közönség előtt a palota pincéjének az a része is, amelyben 2004 óta ásatások folynak és napvilágra került egy 15 ezer férőhelyes nagy római kori színház. Sokan remélik, hogy a nagy átalakítások során végre rátalálnak Leonardo Da Vinci régóta keresett nagy freskójára, az Anghiari csatára, amelyet évek óta keres a palota falaiban mindenféle sci-fihez méltó gépekkel Maurizio Sracini mérnök, az olasz műkincsek szerelmese.

Csehországban 2025 első négy hónapjában 450 hepatitis A megbetegedést és hat halálesetet regisztráltak, ami jelentős növekedést jelent az előző évhez képest. A járvány terjedése aggodalomra ad okot, különösen a hajléktalanok és kábítószer-használók körében.