Ungár Péter: Még bizakodom
– Azt beszélik, hogy nagy a feszültség az LMP-ben a két eltérő stratégia miatt, amit a kampányban tapasztalni lehetett. Ez a konfliktus arról szólt, hogy több vagy kevesebb együttműködésre lett volna szükség. Mit tud mondani erről? Lesz-e mindennek hatása az LMP későbbi stratégiáira?
– Nem tagadom, hogy ebből volt belső feszültség. Én például olyan megállapodást szerettem volna, amely az LMP-nek is kedvező és a lehető legtöbb ellenzéki mandátumot biztosítja. Ezek a megállapodások mindig nagyon nehezen jönnek össze, még az utolsó pillanatban is tárgyalások és egyeztetések folytak.
– De minden az utolsó pillanatban történt. Nem okozhatott ez zűrzavart a kormányváltást akaró szavazók között?
– Ez legitim kritika.
– Nehéz helyzetben volt az LMP, mert heterogén a párt szavazótábora. Vannak köztük együttműködést szorgalmazók, míg sokan olyanok is, akik azonnal otthagyják az LMP-t, ha összefog bármilyen baloldali ellenzéki párttal.
– Az este során kiderül, jó volt-e a stratégiánk.
– Inkább a kevesebb együttműködés kerekedett felül? Ön így látja?
– Nem gondolom. 7 körzetben mi, 4-ben a mi javunkra léptek vissza.
– Ha a választási eredmény nem hozza az optimista várakozásokat, akkor arra következtethetünk, hogy az együttműködés pártiak többen lehetnek a szavazótáborban?
– Nem lehet ezt így tudni.
– Ha úgy alakul, hogy a kormányváltás akaró többség még sem tud kormányt váltani, és marad a Fidesz, mert elaprózódnak a szavazatok, akkor mi az ellenzékre nézve ennek a forgatókönyvek a következménye?
– Az LMP értékelni fogja a helyzetet. Egy ilyen esetben nekünk is meglenne a felelősségünk, ahogy másoknak is. De én még bizakodom, számolják a szavazatokat