Pintér Sándor illúziókról és erőről
Az, hogy statisztikailag nőtt a bűncselekmények száma, nem azt jelenti, hogy romlott a közbiztonság. Inkább azt, hogy a lakosság jobban bízik a rendőrségben – véli Pintér Sándor. Aki ígéri: az adóváltozások miatt egyetlen rendőr fizetése sem fog csökkenni, sőt, jövőre béremelés lesz. A belügyminiszterrel készült interjút elolvashatják a csütörtökön megjelenő 168 Órában.
A belügyminiszter szerint "az, hogy rend lesz az országban, nem azt jelenti, hogy nem lesz bűncselekmény.A rend nem azt jelenti, hogy nem követnek el bűncselekményt, hanem azt, hogy a bűnelkövetőt megfelelő módon üldözik, és miután elfogták, gyorsan és szakszerűen bíróság elé állítják. A szabálysértésekre ezért nemcsak úgy adtunk választ, hogy a rendőrök ott vannak a települések utcáin, de azzal is, hogy módosítottuk a törvényt: a jegyzők helyett már a rendőr feladata a nyomozás, ezáltal javult a felderítési eredmény, és persze a szankciók is változtak."
Pintér Sándor felidézi parlamenti meghallgatását, amelyen azt mondta: az Orbán-kormány első hat-tíz hónapjában nőni fog a statisztikailag érdemleges bűncselekmények száma. Hiszen ami eddig látenciában maradt – mert a lakosok nem bíztak a rendőrségben, és nem jelentették be – ezután a rendőrség látókörébe kerül. "Ezáltal több lesz a felderítés is. Remélem, ez nem azt jelenti, hogy rosszabb a közbiztonság."
Pintér Sándor elmondta, a bűnüldözéshez pénz kell; reményei szerint 2011-ben fizetésemelést kaphatnak a rendőrök. Hogy a belügyminiszter ezt miként fogja megvalósítani, a csütörtöki 168 Órából ezt is megtudhatja.