Palkovics László sem fairnek, sem kivitelezhetőnek nem tartja az EU jogállamiság-feltételét

2018. június 2., 10:08

Szerző:

Felgyorsítják a szakközépiskola-szakgimnázium fejlesztési programot, az intézmények infrastruktúrája valóban elavult – jelentette ki a többi között Palkovics László a Magyar Hírlapnak adott interjúban. Az innovációs és technológiai miniszter fontosnak nevezte, hogy kibővítsék a tanári gárdát ebben a kategóriában, és felvetette egy, a Klebelsberg-ösztöndíjprogramhoz hasonló program indításának lehetőségét ennek érdekében.

„Meg kell fontolni azt is, hogy olyan diplomát adjunk ki, amelynek megszerzésével a hallgató egyúttal egy szaktanári oklevelet is kap, amennyiben vállalja a tanítást.”

Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt

Az innovációs tárca fogja koordinálni az uniós fejlesztéseket is, és Palkovics László az interjúban kitért az Európai Bizottság azon kezdeményezésére, hogy a következő hétéves költségvetési időszakban kössék a jogállamiság követelményeinek meglétéhez az uniós kifizetéseket.

„Ez egy tisztán politikai ügy, nem tartom sem fairnek, sem kivitelezhetőnek” – mondta, hozzátéve: hosszú vitára számít a témáról, és az biztos, hogy „nem tudjuk elfogadni, hogy például a magyar gazdáktól vegyenek el pénzt, és azt mondjuk a migránsoknak adják”.

Palkovics László arról is beszélt, hogy a magyar tulajdonú vállalatok versenyképességének növelése érdekében fokozni kell hatékonyságot és a termelékenységet, és az egyik ösztönző a kis- és középvállalkozások adóterhének további mérséklése lehet, továbbá az, „ha valamennyi pénzbeli támogatási formánál feltétellé tesszük a hatékonyságnövelést”.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.