Pálffy István kurucos coming out-ja

A Magyar Hírlapban közzétett Credójával és a Blikknek kiszivárogtatott információkkal tudatta Pálffy István, hogy KDNP-s politikusként indul a választásokon. A volt híradós a bulvárlapnak azt mondta: – Én egy nagycsaládos, kemény, kuruc, keresztény ember vagyok.

2010. március 3., 08:18

Képviselőjelöltként száll harcba Pálffy István - közölte a Blikk.

A Magyar Televízió sztárriportere "megelégelte a jelenlegi helyzetet, és nemcsak beszélni, de tenni is szeretne az ország érdekében" - írta a bulvárlap "sztárvilág" rovata. Pálffy a Kereszténydemokrata Néppárt, azaz a KDNP színeiben indul az áprilisi választásokon. A híradós egyébként egy hete már komoly vihart kavart, amikor a Magyar Kereszténydemokrata Szövetség honlapján kritikus véleményt fogalmazott meg több magyar értelmiségivel, többek között a Nobel-díjas Kertész Imrével és Esterházy Péterrel kapcsolatban, de nem finomkodott a Heti hetes sztárjával, Farkasházy Tivadarral sem.

– Igen, szó van arról, hogy országgyűlési képviselőjelölt legyek, amelyet az MTV szervezeti és működési szabályzata szerint be is jelentettem a vezetőségnek. Amennyiben a szervezet, amelynek igent mondtam, hivatalosan is jelöl, akkor mondhatom el, milyen színekben is indulok – árulta el Pálffy a Blikknek. – Én egy nagycsaládos, kemény, kuruc, keresztény ember vagyok. Így egyértelmű, hogy olyan politikát fogok támogatni, amellyel egyetértek

– Úgy gondolom, itt akkora baj van, hogy azok mellé a törekvések mellé kell állni, amelyek a családok és a magyar emberek érdekeit szolgálja. Évekkel ezelőtt már beszélgettem erről barátokkal, ismerősökkel, ráadásul a nagy por kavart 2006-os cikkem, a Veszélyben az én hazám című miatt egyértelművé vált a véleményem, de most a szót tett is követheti – indokolta Pálffy István a lépést, aki leendő politikai karrierje miatt feladta képernyős munkáját is.

– Az MTV-ben fizetés nélküli szabadságra mentem, így új embert kell keresni a Panoráma és a vasárnapi Ma reggel műsorvezetői székébe.

Elengedte az MTV

A köztévé nyilatkozatot adott ki, amelyben azt írták: Bombera Krisztina márciustól a Panorámát és a Híradókat vezeti. Valószínűsíthető, hogy az MTV volt New york-i tudósítója ül be Pálffy helyére.

Pálffy István nem először kéri a munkahelyét arra, hogy fizetés nélküli szabadságra engedjék - számolt be szintén a

Blikk. Éppen két esztendeje fél évre tűnt el, hogy könyvet írhasson. Akkor az MTV elengedte, mint ahogy a sajtóiroda hivatalos válasza szerint most sem gördítenek akadályt az elé, hogy Pálffy új területen méresse meg magát – pedig akár négy évre is eltűnhet, ha bekerülne a parlamentbe.

– Mindenkinek alkotmányos joga, hogy az országgyűlési választásokon választóként, illetve jelöltként részt vegyen. A Magyar Televízió tudomásul veszi Pálffy István döntését, aki mostantól szünetelteti műsorkészítői tevékenységét – kaptunk hivatalos választ Pálffy István politikai ambícióival

Minden hónapban 1,65 milliót vihetett haza

Legutoljára két hír keringett az újságíróból politikussá avanzsált Pálffy Istvánnal kapcsolatban: 2009. szeptemberében pont az a Magyar Hírlap cikkezett róla, amelyben most Credóját megjelentette. Azt írták: "az MTV korábbi sztárhíradósa a hírek szerint 1,65 milliót vihet haza minden hónapban, ám a rossz nyelvek szerint szinte semmit sem tesz érte. Legalábbis azzal vádolják, hogy régóta már csak elvétve tűnik fel a képernyőn."

Pálffy akkor az egyik bulvárlapnak nyilatkozatban tagadta a vádakat, szerinte megdolgozott a pénzért.

Egy botrány is kipattant a tévés személyiséggel kapcsolatban: Friderikusz Sándor könyvében azt írta róla, hogy rendszeresen részegen vezette a TV2 Jó estét, Magyarország című műsorát, ráadásul Jaguárját, amivel 2002-ben balesetet szenvedett, a csatorna dolgozóinak fizetése terhére vették. Pálffy ugyancsak a Blikknek nyilatkozott: büntetőjogi feljelentést tett és kártérítést követelt a kijelentések miatt.

Credo a Magyar Hírlapban

A Híradósnak korábban is megvolt a maga karakteres véleménye: Reggeli Krónikában naponta jelentkező, Az én hazám című sorozatban 2006-ban olvasta fel jegyzetét a Magyar Rádióban. Ebben azt írta: Magyarország rosszabb helyzetben van, mint a tatárjárás, vagy a török hódítás alatt (lásd a keretes szöveget). A

Magyar Hírlapbanaz előző jegyzetére rímelő véleményt hozott nyilvánosságra:

"Esélyes az én hazám. Ismét az a kérdés, hogy milyen lesz ez az ország. Mert ugyan ma még bajban van a haza, de jön a változás, a kilábalás a határon belül és kívül is.

Magyarország szerkezetének eresztékeit megerősítheti egy hatékony új állam, amely az ezeréves közigazgatás rendjére épül. Tíz falu, ha akar, újra építhet templomot, mert a kereszténydemokrácia kormányzó tényező lesz. Levegőhöz jutnak a kistelepülések: megmaradhatnak az iskolák, a szolgáltató kisposták, a jól szervezett kishivatal, holnapután pedig talán a vonat és a busz is újra jár, ahol szükséges. A magányos ember – bal- és jobboldali egyaránt – társakra találhat a széles nemzeti közösségben és az ébredő vidéken. Nem kell már sztk-bot, hogy megtámassza az időseket, segít rajtuk a közgondoskodás. Egyre több lehetőséget kapnak a fiatalok, nem menekülnek el otthonról, itthonról. Nem hagyják el a földet, nem adják el a külföldi gazdáknak, a magyar termőföld helyén nem idegen nagybirtok terpeszkedik majd, és nem génmódosított növényt termelő nagyüzem foglalja el. A városok szellősek és élhetőek lesznek, a körzetes iskolákban egyre többet tanítanak majd a hazáról, lesz megint kötelező nyelv – mégpedig a magyar; s az erkölcs meg a hit.

A rendszerváltás haszonlesői, a nemzeti vagyon áruba bocsátásából törvénytelenül gazdagodók törvényesen kiszabott büntetésüket fogják tölteni. Kievezünk a veszélyzónából! Felállunk a szégyenpadról, ahová egy elvtelen neoliberális álbaloldali elit juttatott bennünket. Ma még üres a kassza, de a ciklus végén már euró csöröghet benne. Növekedni fog a termelőerőnk, több lesz a dolgozó ember, több lesz a születő gyermek, kevésbé fogy majd a lakosság, egészségesebb lesz a társadalom, kevesebb az abortusz, kevesebb a halott. Segít majd a többi magyar a határokon túl, az ország jövendő kettős állampolgárai.

Esélyt kap az egységes magyar nemzet: szeretet, szolidaritás, szinergia emelheti Közép-Európa vezető szerepébe. Túléltünk már tatárt, törököt, Trianont, tbc-t, ÁVH-t, KGB-t, és most – most ismét esélyes a mi hazánk."