Orbán Viktor megint nagyot mondott
Nincs napirenden a debreceni menekülttábor bezárása – tudta meg a . Orbán Viktor miniszterelnök a május 18-i debreceni látogatásán még azt mondta, hogy „ezt a tábort nem fejleszteni kell, hanem be kell zárni”.
A kormányfő a sajtótájékoztatóján közölte: ha más országok akarnak bevándorlókat fogadni, akkor fogadjanak, de Magyarország nem akar részt venni ebben, sőt – mint fogalmazott – „azt akarjuk, ne jöjjenek többen, s akik itt vannak, menjenek haza”, ezért a debreceni táborból az ott lakókat „haza kell küldeni”. A sajtótájékoztatón részt vett Papp László, a város polgármestere is, aki maga kérte Orbán Viktortól, hogy a létesítményt szüntessék meg.
A lap megkeresésére a debreceni városháza azt közölte, hogy az önkormányzat a magyar államtól csak a volt „tankúsztató” területét igényelte meg, amely a menekülttábor után, a Hajdúsámson felé vezető úton található. A hivatalban hozzátették: „a város vezetésének elsődleges célja, hogy a menekülttábort megszüntessük, az ingatlan hasznosítása a tulajdonló magyar állam feladata, az önkormányzatnál erre a kérdésre vonatkozóan nem született még döntés”. A bevándorlási hivatal közlése szerint „a debreceni befogadóállomás megszüntetésének kérdése jelenleg nincs napirenden, ezért az ezzel összefüggő további kérdéseire sem tud a hivatal érdemben válaszolni”.