Orbán valójában belpolitikai választásra készül

Akár jobbról, akár balról kerülgetjük, valójában belpolitikai választásra készülünk - jelentette ki Orbán Viktor szerdán Székesfehérváron.

2009. június 4., 10:59

A város főutcáján, mintegy kétezer ember előtt, az ellenzéki párt vezetője azt mondta, hogy a június 7-i választás túlmutat az "európai kérdésen." A választáson arról is fogunk dönteni, "hagyjuk-e, hogy tovább uralkodjon rajtunk a Gyurcsány-Bajnai korszak", vagy eljött az a pillanat, amikor azt mondjuk, elég, lezárjuk ezt a korszakot, és új fejezetet nyitunk Magyarország történetében. A magyarok mindenhol azt akarják, hogy ezt a korszakot zárjuk le - hangsúlyozta Orbán Viktor, hozzátéve, hogy a szocialistákkal szemben olyan egység jött létre az országban, amilyet még nem tapasztalt -- írja az MTI.

Mindenki, "korra, nemre, származásra, politikai nézetre és lassan már pártállásra való tekintet nélkül egyhangúan azt mondja, hogy elég". Tegyünk pontot ennek a hétéves kudarctörténetnek a végére, s kezdődjék valami más, ami esélyt és reményt tartogat a számunkra - hangoztatta a jelelevők tapsától kísérve Orbán.

Úgy vélte, a kormányzatnak "arra nincs esélye, hogy a hátralevő néhány napban megszerettesse magát", de arra van tehetsége", hogy megossza a jobboldalt. Ha a jobboldal nem érti meg, hogy a siker nyitja az egységen keresztül vezet, a végén "a baloldaliak fognak örülni". "Megosztanak bennünket, (...) s ők visszaosonnak a kertek alatt" - mondta.

Felhívta a figyelmet arra, hogy vasárnap nem csak a győzelem értéke számít, hanem a részvétel is, mert más a politika súlya, más tények és tettek következnek egy magasabb, mint egy alacsonyabb részvételű választásból.

Úgy fogalmazott, hogy a hatalmon levőkkel meg kell értetni, nem érdemes folytatniuk a "vergődést, mert minél tovább vergődnek és maradnak hatalomban, annál nagyobb lesz velük szemben a harag." Ezt kell megérteniük, s ez fog bennünket elvezetni az előre hozott választásokhoz - jelentette ki a jelenlevők nagy tapsa közepette.

"El akarom takarítani a romokat, felelősségre akarom vonni azokat, akik romhalmazt csináltak az országból, s hozzá akarok kezdeni az újjáépítéshez. Be akarom bizonyítani, hogy Magyarország többre képes annál, mint amit a kormány most mutat" - jelentette ki Orbán Viktor.