Nem nyomoznak a belvárosi ingatlanügyben

Tüntetés a korrupció kormánya ellen címmel szervez demonstrációt Juhász Péter, az Együtt társelnöke, miután a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) nem indít nyomozást a belvárosi ingatlaneladások miatt tett feljelentése nyomán.

2015. február 23., 11:18

Juhász Péter december 29-én tett feljelentést különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó csalás gyanúja miatt, ugyanis a Belvárosban „feltűnően olcsóan adják el tömegével az ingatlanokat”.

A Legfőbb Ügyészség a papírokat továbbította a Fővárosi Főügyészséghez, ahol feljelentéskiegészítést rendeltek el, amire a Budapesti Rendőr-főkapitányságot jelölték ki; onnan az NNI-hez küldték át az iratokat, ahol visszautasították a feljelentést – ismertette Juhász Péter.

A Nemzeti Nyomozó Iroda kézhez kapott határozatára hivatkozva az ellenzéki politikus kijelentette: az NNI semmi mást nem tett, csak megnézte a cégek honlapjait és a nyilvánosan hozzáférhető céges adatbázisokat, illetve bekérte az önkormányzat rendeleteit.

Juhász Péter logikátlannak nevezte a határozat indoklását és azt mondta, hogy a visszautasításban „konkrétan tetten érhető hazugságok” is szerepelnek. Példaként említette, hogy miközben az önkormányzat egyik bizottságának határozata szerint is pályáztatás nélkül adtak bérbe egy ingatlant, az NNI arra hivatkozik, hogy nem történt pályáztatás nélküli bérbeadás. Hozzátette, hogy a kérdéses ingatlant pár hónap múlva dupla áron értékesítették.

Juhász Péter

a tüntetés Facebook-oldalánazt írja:

„Amikor egy hivatalos szerv ruhájába bújó ember nem végzi el a munkáját, hanem éppen azzal ellentétesen, a bűnözőket védi, az a hazája ellen vét.

Én ezt a tettet nevezem hazaárulásnak.

Üljön bárhol aki csinálja, a NAV-ban, a rendőrségen, vagy éppen az ügyészségen.

És legyen szó bármiről, belvárosi ingatlan ügyekről, Paksról, központosított földrablásról, vagy akár trafikengedélyekről.”

Az Együtt társelnöke szerint a márciusi lesz a legnagyobb korrupcióellenes tüntetés a magyar demokrácia történetében.

A kormány döntése értelmében várhatóan májustól bizonyos krónikus betegségek gyógyszereit – így például a cukorbetegek készítményeit – már nemcsak szakorvos, hanem a háziorvos is felírhatja.