Nem jelenik meg ma a Népszabadság
A szombaton felfüggesztett Népszabadság épületénél gyülekeztek vasárnap délután kettőtől a lap munkatársai, hogy felvegyék a munkát. Hiába mentek azonban a Bécsi úti irodához, nem engedték be őket. Terveztek egy munkavállalói egyeztetést is vasárnap délutánra, ahol a TASZ jogásza képviselte volna a lap munkatársait, de a tulajdonos képviselői ebbe nem mentek bele, mondván: ők nem készültek jogi képviselővel.
Murányi András főszerkesztő az épületben tárgyalt a lap tulajdonosaival. Az egyeztetés után elmondta: a szerkesztőség alapvetése a tárgyaláson az volt, hogy jelenjen meg a napilap hétfőn, illetve oldják fel az online felület korlátozását. Ennek érdekében felajánlást is tettek. A tulajdonos egyetértett a szerkesztőség által felvázolt iránnyal, de azt szeretné megállapodásba, jogi keretek közé foglalni és addig nem szeretné működtetni a lapot - mondta a főszerkesztő. "Én ezt úgy értelmeztem, hogy nem pénzügyi döntés született, hanem valami másfajta" - tette hozzá Murányi András.
Murányi szerint ki kell dolgozni az eladás feltételeit és dolgozni kell azon, hogy a lapnak legyen új gazdája. Hétfőn erről folytatódhatnak a tárgyalások.
Videó: Kökényesi Gábor
A TASZ munkajogi segítséget ad a Népszabadság újságíróinak, de egyelőre a munkaszerződésekhez sem férnek hozzá, mert azok is az irodákban vannak, ezért nehéz felmérnia helyzetüket. A jogvédő szervezet egyúttal hazai és nemzetközi vonalon viszi a hírét a történteknek és döntési joggal bíró uniós szervekhez is fordulnak panasszal - mondta a szervezet szólásszabadság programvezetője, Dojcsák Dalma a Kettős Mérce blog kérdésére.
Ha ezt meg lehet csinálni, akkor itt valóban nincs megállás, akkor az összes Erdoganos és Putyinos hasonlat megállja a helyét Magyarország kapcsán - mondta Lakner Zoltán a Kettős Mérce blog kérdésére a Népszabadság épülete előtt vasárnap délután.
Fotó: Kökényesi Gábor
Fotó: Kökényesi Gábor
Fotó: Kökényesi Gábor
Fotó: Kökényesi Gábor
Fotó: Kökényesi Gábor
Fotó: Kökényesi Gábor