Nem a Political Capitalnek, hanem a Magyar Nemzetnek vannak titkos hírszerzési kapcsolatai?

A Political Capital visszautasítja azt, hogy bizonyos politikai körök, amelyek politikailag veszélyes konkurenciának tekintik a cég korábbi igazgatóját, Somogyi Zoltánt, a Political Capital nevét és munkáját használják fel politikai játékukban – áll az intézet közleményében.

2009. december 1., 04:56

A Political Capital (PC) szerint két héttel ezelőtt lejárató kampány indult a cég korábbi vezetője, Somogyi Zoltán ellen. A lejárató kampány időben egybe esett azzal a bejelentésével, hogy politikai pályára készül - írta a bama.hu.

A Political Capital – a Magyar Nemzet mai cikkének állításával szemben – soha nem gyűjtött adatot és nem „dolgozott rá” Vona Gáborra és a Jobbik vezetőire - szögezi le az intézet. Ilyen irányú megrendelést sem a Nemzetbiztonsági Hivataltól, sem másoktól nem fogadott volna el. Ez nem jelenti azt, hogy a Political Capital bármely munkatársa Vona Gáborral, a Jobbikkal, vagy a betiltott Magyar Gárdával bármilyen módon rokonszenvezne. Annyit jelent csupán, hogy a Political Capital egy elemzőintézet, amely a nyilvánosság előtt megjelent információkat értelmezi – semmilyen más forrásból nem dolgozik - olvasható a PC közleményében.

Az intézet szerint a lejárató kampány célja, hogy „nekiugrassza” az erőszakra hajlamos, radikális jobboldali csoportokat a Political Capital-nek, ezáltal kockára tegye kollégáink fizikai épségét.

A Political Capital 2006-ban egy kutatási tervet tett le a Nemzetbiztonsági Hivatal asztalára, amelynek van egy része, amelyet a cég sem javasol a nyilvánosság elé tárni. Nem az eredménye, hanem a kutatók személyes épsége miatt. Ez az a tevékenység, amikor kutatók közvetlenül kérdezték a magyarországi szélsőségeseket politikai elképzeléseikről. Ebben a kutatásban, kérdezés szintjén sem volt szó Jobbikról, vagy Magyar Gárdáról. Minden más elemzési eredményt a Political Capital szívesen átad a magyar nyilvánosságnak. Ezért kéri a Nemzetbiztonsági Hivatalt, hogy adjon arra engedélyt, hogy az újságírók felé, a Political Capital szakértő munkatársai bemutathassák a munkáikat.

Nem a Political Capitalnek, hanem a Magyar Nemzetnek vannak titkos hírszerzési kapcsolatai. Ezekre hivatkozik ugyanis a lap, amikor felelőtlen és hazug kijelentéseket tesz. Vagy a lap nem veszi figyelembe az igazmondás kötelezettségét, vagy az állítólagos titkos hírforrás vezeti félre a napilapot - szögezi le a Political Capital közleményében.