Négy és fél évet kapott a buszvezetőre sörösüveggel támadó férfi

A Szolnoki Járásbíróság első fokon 4 év 6 hónap végrehajtandó börtönbüntetésre ítélte azt a 33 éves szolnoki férfit, aki egy menetrend szerinti autóbuszon részegen rátámadt a sofőrre, majd később egy másik férfit is bántalmazott.

2016. november 18., 11:16

A bíróság közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette és felfegyverkezve elkövetett garázdaság bűntette miatt hozta az ítéletet.

A férfi tavaly augusztusban Szolnokon előbb egy menetrend szerint közlekedő autóbuszon ittasan üvöltözött utastársaival, az őt leszállásra felszólító buszsofőr vezetőfülkéjének ajtaját rángatta és a nála lévő, félig teli sörösüveget a sofőrnek hajította. Ezt követően - még aznap, a déli órákban - egy szolnoki utcában, egy vastagabb faággal bántalmazott egy vele haragos viszonyban lévő fiatalembert.

A férfit mellékbüntetésként 5 év közügyektől eltiltást kapott.

Az ítélet nem jogerős. A vádlott és védője elsődlegesen felmentésért, míg másodsorban a kiszabott büntetés enyhítése érdekében jelentett be fellebbezést. Az ügy másodfokon a Szolnoki Törvényszéken folytatódik majd.

(Szolnoki Törvényszék)

14:19

Egyre mélyebbre kell nyúlni a pénztárcába, ha valaki a Balaton partján strandolna. Az idei szezonra a fizetős strandok többsége emelte a belépőjegyek árát: a felnőtteknek átlagosan 13, a gyerekeknek pedig 16%-kal kell többet fizetniük tavalyhoz képest.

14:16

Parajd térségében továbbra is törékeny az egyensúly a sóbányát elárasztó víz miatt. A nemzetközi szakértők szerint a kiszivattyúzás csak a Korond-patak elterelése után kezdődhet el, a jelenlegi helyzet pedig továbbra is komoly bizonytalanságot jelent.

A magyar nyugdíjas társadalom egyre élesebben érzi, hogy leszakad a dolgozóktól. A nyugdíj vásárlóereje évről évre csökken, miközben a bérek gyorsabban nőnek, mint az infláció. A jelenlegi rendszer nem kompenzálja megfelelően az egykori munkát és a megélhetési költségek változását sem.