Ne lehessenek raszputyinok a kormány közelében
Habony Árpád nem esett át nemzetbiztonsági átvilágításon – jelentette ma be Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes. Habonyról korábban elismerték, hogy több fideszes vezetőnek, köztük Orbán Viktornak is szokott tanácsot adni. A vonatkozó kormányrendelet szerint a Miniszterelnökség minden dolgozóját kötelező átvilágítani. Igaz, azt senki nem tudja, Habony kivel és mire szerződhetett.
Az Országgyűlés épületébe állandó, fényképes belépővel rendelkező Habony Árpádról nemrég azt írta az RTL Klub „Luxusban él, de sehonnan sem kap fizetést”.
A több forrás szerint miniszterelnöki tanácsadóként működő Habonyról Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője így nyilatkozott a tévétársaságnak: „Minden politikus számára vannak olyan emberek, akik segítik tanácsokkal, észrevételekkel. Nem titok, hogy Habony Árpád így van nem csupán a Miniszterelnök úrral, hanem többünk esetében is.” Ugyanebben a műsorban Lázár János kancelláriaminiszter is elismerte, hogy rendszeresen találkozik Habonnyal, kikéri bizonyos kérdésekben a véleményét, de szerződése nincs vele.
A 168 Óra korábban megírta, hogy „Habony – egyetlen „civilként” – részt vett azon a parlamenti válságtanácskozáson, ahol a Fidesz vezérkara – Orbán vezényletével – meghozta a döntés arról: a plágiumbotrányba keveredett Schmitt Pált ráveszik, mondjon le államfői tisztéről. A szoros viszonyt számos különböző sajtóhír és -fotó mellett a Fidesz honlapjának egyik közleménye is megerősíti. Eszerint Schmitt Pál lemondása után „Orbán Viktor miniszterelnök társaságában a parlamenti dolgozószobájába ment, később csatlakozott hozzájuk Kövér László, Lázár János, a Fidesz frakcióvezetője, Giró-Szász András kormányszóvivő és Habony Árpád miniszterelnöki tanácsadó is”. Vagyis Habony Orbán Viktor legbelső tanácsadói körének a tagja.”
Ugyanakkor kötelező nemzetbiztonsági átvilágítást ír elő egy
kormányrendelet(303/2013. (VII. 31.) – többek között -minden miniszterelnökségi dolgozónak, kormányhivatali és miniszteri tanácsadónak...Habony Árpád kiváltságairól érdeklődött néhány hete – sikertelenül – Szél Bernadett, az LMP társelnöke. Amikor feltette a kérdést: „van-e diplomata útlevele Habony Árpádnak (és Heim Péternek, Vida Ildikónak, Giro-Szász Andrásnak) ”, az országgyűlési képviselőt a Külügyminisztérium és a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala egymáshoz küldözgette. Adatkérésére a képviselőnő nem kapott választ, annak ellenére, hogy a kérdést a Parlament Nemzetbizottsági bizottság képviselőjeként tette fel a hatóságoknak, ahol triviális indokokkal, a témában illetékes ügyintéző szabadságára, stb. hivatkozva halogatták a válaszadást. A 168 Óra megkereste Habony át-nem-világítása kapcsán a képviselőnőt, aki arról tájékoztatott, hogy azon dolgoznak, hogy megoldást találjanak „arra, hogy ne lehessenek ellenőrizhetetlen ”raszputyinok„ a kormány és a közjogi méltóságok közelében, hogy nemzetbiztonsági ellenőrzés alá lehessen venni azokat a személyeket is, akik bár pozíciót nem vállalnak, rendszeresen kapcsolatot tartanak a közjogi méltóságokkal, így nemzetbiztonságilag érzékeny információk közelébe kerülhetnek.”