Nagy esők jönnek

Kora délutánra újra elérte hazánkat az egy vonalba szerveződő zivatarrendszer. A délnyugati országrészben már esik, és a zivatarrendszer fokozatosan halad északkeleti irányba tovább.

2014. július 10., 16:11

A meteorológiai szolgálat négy megyére másodfokú, hat megyére elsőfokú figyelmeztetést adott ki, mivel a heves zivatarok erős széllökésekkel (70-90 km/órás), nagy mennyiségű csapadékkal (25-30 mm), és akár jégesővel is járhatnak.

Éjszaka főként északon és keleten, pénteken napközben viszont bárhol kialakulhat zápor, zivatar, ezért az ország keleti felére másodfokú, nyugati részére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Néhol özönvízszerű eső is eshet (50 mm-t meghaladó) rövid idő alatt, miközben az északi, északnyugati szél is megerősödhet. Napközben míg keleten 20 fok alatt marad a hőmérséklet, nyugaton akár 26 fok is lehet.

Sajnos a hétvégén is hasonló időre kell számítanunk, szombaton keleten és északkeleten 30-50 mm-t meghaladó eső eshet, miközben a Dunántúlra már szárazabb levegő érkezik, és ott a hőmérséklet délutánra 25 fok felé emelkedik. Vasárnap már nagyobb eséllyel számíthatunk többnyire napos időre.