Megvan, ki lehetett az egyik Völnerhez köthető végrehajtó, le is tartóztatták

„Volt itt a városban néhány érdekes végrehajtás, amikor igencsak áron alul jutottak hozzá egyesek ingatlanokhoz” – nyilatkozták a fonyódiak. 

2021. december 15., 17:58

Szerző:

 „Az ügyfélfogadás határozatlan ideig technikai okok miatt szünetel” – ez az ajtóra hevenyészve kiragasztott A4-es lap fogadja azokat akik a fonyódi Balaton Áruházban N. Gábor önálló bírósági végrehajtó irodáját keresi – írja a Népszava riportja.

„Ilyen finoman ritkán írják le, ha valaki sittre kerül”

– idézi az egyik üzlet dolgozóját a lap, hozzátéve, hogy a helyiek jól tudják: N. Gábor vastagon érintett a Magyar Bírósági Végrehajtói Karral (MBVK) kapcsolatos korrupciós botrányban, azért kénytelen „technikai szünetet” tartani, mert egyike annak a hét végrehajtónak, akik az ügyészség szerint komoly összeget fizettek kinevezésükért.

„A Fonyódi Járásbíróság mellett működő önálló bírósági végrehajtó 2021. június 7. napján 42 677 000 forintot adott át összesen a Kar elnöke részére, mely összegekből dr. Völner Pál is részesült.”

A fonyódi önálló bírósági végrehajtói pályázati felhívás a Hivatalos Értesítő 2019. augusztus 30-i számában jelent, N. Gábor kilenc társával együtt – ahogyan ezt a MBVK hivatalos oldala fotókkal is dokumentálta – 2020. február 5-én vehette át kinevezését. A 10 meghirdetett álláshelyre – két zalaegerszegi, egy-egy veszprémi, kisvárdai, hajdúszoboszlói, zirci, nyírbátori, keszthelyi, ceglédi és fonyódi – összesen 278-an pályáztak, vagyis elég komoly konkurenciát kellett leküzdeniük a nyerteseknek, akik közül ketten, a fonyódi és a ceglédi kinevezett jelenleg letartóztatásban vár a sorsára.

A 36 éves jogász végzettségű N. Gábor amúgy a végrehajtói cégét alig két héttel korábban, január 22-én jegyeztette be, s az Opten adatbázisából kiderül, nem véletlen volt hajlandó komoly anyagi áldozatot hozni – legalábbis az ügyészség szerint – a kinevezésért cserébe: működésének első évében, egészen pontosan 11 hónap alatt 107,99 millió forintos árbevételt ért el, melyből az adózott eredménye 42,6 millió forint volt. Ami megegyezik az idén júniusban kifizetett kenőpénz összegével.

„Ha megkapirgálják a végrehajtásokat, mások is bajba kerülnek, mert nem hiszem, hogy a gyerek egyedül elviszi a balhét. Mert volt itt a városban néhány érdekes végrehajtás, amikor igencsak áron alul jutottak hozzá egyesek ingatlanokhoz. Amúgy a végrehajtót nem igen lehetett itt látni, Pesten lakik, az emberei csináltak mindent. Nem tűnt olyannak, mint aki nagy lábon él, legalábbis külsőségekben nem nagyzolt, viszont eléggé nagy arca volt, s minden létező ügyre rámozdult, s kihajtotta belőle a maximumot”

– idézi helyi forrását a Népszava. Mint írják, a helyieket láthatóan megmozgatta az eset, a fonyódi Facebook-csoportok szinte mindegyikében sok hozzászólást generált a hír, hogy előzetesbe került a helyi végrehajtó. A hozzászólók nagyjából ugyanazt erősítették meg, amit a helyszínen megtudtunk, akadt, aki szerint nem egyszer törvénytelenül járt el a végrehajtó, például vállalkozói számlát tiltatott le magántartozás miatt, amit amúgy az eljárás kezdetére már ki is egyenlítettek.

(Kiemelt képünk illusztráció. Völner Pál fideszes országgyűlési képviselő, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára, Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő, Kozma Ákos, az alapvető jogok biztosa és Zambó Péter, az Agrárminisztérium erdőkért felelős államtitkára (b-j) elültet egy hársfát Pilismaróton 2021. december 1-jén. Fotó: Kovács Attila / MTI)