Megint csúszik a Rác fürdő felújítása
Még mindig kérdéses, mikor veheti birtokba új tulajdonosa a Rác fürdőt, pedig már a felújítás várható költsége is jócskán meghaladja a létesítmény értékét. A 16 ezer négyzetméteres komplexum felújítása 2005-ben kezdődött, a nyitást 2010 májusára ígérték, de még mindig nem tudni a nyitás időpontját – derül ki a Magyar Narancs cikkéből.
A Fővárosi Törvényszék Gazdasági Kollégiuma július elejére hirdetett felszámolási tárgyalást a Rác Fürdő ügyében. Ezen a Rác Nosztalgia Kft. és a Rác Beruházó Kft. magántulajdonosainak a kilábalási terve lesz a téma. A két kft. felszámolását még 2016-ban rendelte el a Fővárosi Törvényszék, a fürdő felújítására vállalkozó cégtulajdonosok pedig még tavaly ősszel küldték el a bíróságnak egyezségi javaslatukat, amiben azt ígérték, hogy egy pénzügyi befektető bevonásával hat hónapon belül megnyitnák a szállodát és a fürdőt, a fővárosi önkormányzatnak pedig kifizetnék a 10 milliárdra rúgó követelése egyharmadát.

A főváros ezt az az ajánlatot fedezethiány miatt nem tartotta elfogadhatónak, így az ingatlant várhatóan eladják.
Az értékesítés legkorábban év végre zárulhat le, a felújítás jövő nyáron kezdődhet. A Magyar Narancs információi szerint az előzetes állapotfelmérés 5-6 milliárd forintra becsülte az egyszer már felújított, de a jogi huzavona alatt ismét lepusztult létesítmény rendbetételét.
A felröppenő pletykák szerint – idézi fel a cikk – az épületre az Orbán Ráhel–Tiborcz István házaspár érdekköre szeretné rátenni a kezét, Tavaly már próbálkoztak azzal, hogy a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) bevonásával kikerüljék a nyilvános értékesítési pályázatot. A pénzintézet egy titokzatos befektető kérésére próbálta elérni a fővárosnál, hogy bontsák fel a korábbi megállapodást. Az önkormányzat korábban 2,2 milliárd forintért megvette a beruházók 7 milliárdra rúgó banki adósságát. Az MFB kötbérrel biztosítva vállalta volna, hogy a potenciális befektető 8 hónapon belül megnyitja a szállodát és a fürdőt, kamat címén pedig 890 millió forintot fizettek volna a fővárosnak. Ezt a Fővárosi Közgyűlés nem szavazta meg.
A 4-es metró és a Bálna építése mellett ez a harmadik nagy projekt, amelyet még Demszky Gábor főpolgármestersége idején indítottak el – emlékeztet a Magyar Narancs.