Megbüntette az államtitkárt a kormány tanácsadója
Az illiberális állam működése a gyakorlatban – A Századvég-ügy volt a címe egy, a Magyar Liberális Párt által szervezett konferenciának, amelyre – vesztére – Csepreghy Nádor államtitkár, Lázár János bizalmi embere is elment. Ezért több cikkében is támadta őt a századvéges G. Fodor Gábor által főszerkesztett 888.hu című lap.
November végén a VS.hu – korábban az Origo – újságírója, Joó Hajnalka a Társaság a Szabadságjogokért segítségével három évig tartó közadatper eredményeként megkapta az elhíresült, hetvenezer oldalnyi Századvég-tanulmányokat.
A tanulmányokat a Miniszterelnökség rendelte meg csaknem ötmilliárd forintért a köztudottan kormányközeli cégtől. (Kormányzati körökben nem volt egyetértés arról, hogy mikor és milyen módon kell az ítélet nyomán kiadni a korábban a szerzői jogok védelmére való hivatkozással a nyilvánosság elé nem engedett tanulmányokat.)
Az Index információi szerint Lázár sürgette, Csepreghy Nándor államtitkár vegyen részt a fent említett konferencián és védje meg a tanácsadócéggel kötött szerződéseket.
(Index.hu)