Máris szétesik a Momentum? Sorra távoznak a pártvezetők
Érdekes pártmozgásokról számolt be az Index, amely szerint napok óta kizárólag olyan hírek érkeznek a Momentum felől, hogy éppen melyik vezetője távozott. Zaránd Péter kampányfőnök tavalyi lelépése után pár nappal ezelőtt a Túry Márton kabinetfőnök és Papp Gergő kommunikációs igazgató is elhagyta a pártot. Az Index információi szerint a távozások mögött nem személyes, hanem belső, szervezeti problémák állnak.
Hajnal Miklós, a Momentum szóvivője az Indexnek megerősítette a három vezető távozását, és azt mondta, mindenki maga távozott: eltérő okokból mondtak le mindhárman, kirúgásokról nincs szó. Részleteket nem mondott a távozásokról, de szerinte „a kampányidőszak mindenki számára megterhelő, és egy ennyi önkéntest foglalkoztató pártban megkerülhetetlen a fluktuáció. Megerősítette, hogy
mindhárom lemondott vezető helyére új vezetőket választottak, szombaton Kecskeméten mutatják majd be őket, illetve a Momentum terveit a kampányidőszakra.
Legutóbb nyáron élt át kisebb távozási hullámot a Momentum, akkor két elnökségi tag hagyta el a pártvezetést. Fekete-Győr András azt mondta akkor erről, hogy „Pottyondy Edina magánéleti okok miatt mondott le, míg Kádár Barnabásnak nézeteltérései támadtak az operatív vezetéssel a politikai döntések végrehajtásáról”. Helyettük új elnökségi tagokat választottak.
Érdekesség ugyanakkor, hogy az alig bejegyzett formáció nem is első válsághullámját átélve a jövő hétvégén egy fontos küldöttgyűlést is tart, ahol párttagoktól származó információik szerint kezdeményezni akarják, hogy kibeszéljék alaposan az elmúlt hónapok eseményeit és a követendő stratégiát. Az Index szerint:
volt olyan párttag, aki azt sugallta, hogy jövő héten a pártvezetés, az öttagú elnökség és/vagy Fekete-Győr András elnök lecserélése is napirendre kerülhet.
Ám 3 hónappal egy parlamenti választás előtt ennek nyilván kicsi az esélye, mert elég drasztikus fordulat lenne a párt életében. Ráadásul a vezető- és stratégiacserénél politikai szempontból jelenleg vélhetően fontosabb a választási lista összeállítása (ennek szempontjait időszerű lesz eldönteni), illetve a listavezető miniszterelnök-jelölt megnevezése, ám az egy erős jelzés lehet, hogy ha ebben sem tudnak megállapodni. Ezt korábban októberre ígérte a Momentum, ám azóta sem döntöttek erről.
A 168 Óra információi szerint a szervezeti problémák hátterében a civiltörvény ügyében elindított népszavazási kezdeményezés ügye is felsejlik, hiszen a jelenlegi pártvezetés roppant elkötelezett volt az ügy mellett, amelyről azonban hetek óta nem jelentkezik szokás „sikerjelentéseivel" a Momentum, így erős a gyanú, hogy befulladt az aláírásgyűjtés.