Magyarország felkerült a halállista tetejére

2018. március 14., 13:46

Szerző:

A 2015-ben elhunytak 38 százaléka (2 millió fő)  70-85 éves kort ért meg, negyedük viszont kevesebbet élt, mint 70 év. 1,9 millió embernél keringési betegségek, elsősorban szívinfarktus és agyvérzés, 1,3 milliónál viszont rákos megbetegedés volt a halál oka – írja az Eurostat friss felmérését idézve a hvg.hu. 

A legtöbb uniós országban a keringési problémák számítottak a leggyakoribb halálozási oknak, ez alól Dánia, Franciaország, Hollandia és az Egyesült Királyság jelent kivételt, ahol rákban hunytak el a legtöbben. 

A legnagyobb halálozási rátája Bulgáriának van, ott 100 ezer lakosra jutott 1600 haláleset, a második Románia (1530), rögtön, szorosan utána pedig Magyarország (1500) következik.

Az adatok szerint Franciaországban a legjobb e helyzet, ahol mindössze 859 halálozás jut 100 ezer lakosra, de viszonylag alacsony a ráta a másik két latin országban, Olaszországban és Spanyolországban is. A lajstrom másik végén kizárólag volt szocialista országokat látni. 

Az uniós átlag 1036 halálozás 100 000 lakosonként.  

Súlyos élelmiszerbiztonsági kockázatot jelentő higiéniai problémákat tapasztaltak a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) ellenőrei Budapesten, egy II. kerületi vendéglátóhely ellenőrzése során, emiatt az étterem tevékenységét azonnali hatállyal felfüggesztették, és megközelítőleg 50 kilogramm élelmiszert vontak ki a forgalomból - közölte a hatóság csütörtökön az MTI-vel.

Toroczkai László úgy gondolja, hogy a Mi Hazánk majálisán feltűnt náci karlendítőkről született fotó csak médiamanipuláció, hiszen a média egyik része le akarja járatni a mozgalmukat, a másik része pedig totálisan elhallgatja a pártjukat.