Lézerblokkoló: hiszünk-e a szemünknek?
Lézerblokkoló: nemcsak Lázár autóját szerelték fel vele. A nyíregyházi polgármester hivatali autóján nincs lézerblokkoló - állítja a szóvivő.
Az Egyenlító blog újabb fotókat hozott nyilvánosságra. A képeken politikusok által használt autók láthatók, melyeket a traffipax kijátszásra alkalmas eszközzel szereltek fel.
Az
Egyenlítő TVkét újabb fotó birtokába jutott, melyek fideszes politikusok által használt, lézerblokkolóval felszerelt autókról készültek. Mindkét kocsit a fideszes vezetésű Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzatnál fotózták le a blog informátorai. Egyiket, az LHD-855-ös rendszámút Seszták Oszkár, az önkormányzat fideszes elnöke használja, aki egyébként országgyűlési képviselőként is erősíti a kormánypártot. A blog korábban bemutatta Kovács Ferenc lézerblokkolós kocsiját is.<br />Mint ismeretes, Lázár János Fidesz-frakcióvezető Audi S8-as típusú autójáról nemrég a közfelháborodás miatt mondott le. A lézerblokkolót korábban leszereltette, azt állítva, hogy nem tudta, mire való.
Nem is igaz
Nincs lézerblokkoló a nyíregyházi polgármester hivatali autóján - így reagált a Független Hírügynökségnek pénteken a városháza szóvivője. Parillák Gabriella, a városháza sajtószóvivője a
Független Hírügynökség kérdésére, igaz-e, hogy van lézerblokkoló Kovács Ferenc hivatali autóján, röviden így reagált: nincs lézerblokkoló a hivatali autón, és egyéb kommentárt nem kívánnak fűzni ehhez a hírhez.
A Független Hírügynökség úgy tudja egyébként, hogy a nyíregyházi polgármesteri hivatalnak a képen szereplő, BIT-es rendszámú hivatali autóját nemcsak Nyíregyháza fideszes polgármestere használja, hanem hivatali dolgozók is.
Seszták Oszkárt, a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei közgyűlés elnökét egyelőre nem sikerült elérni telefonon, mert éppen egy szoboravatási ünnepségen tartózkodik a Parlament elnökével, Nyírcsaholyban - írta a Népszava.