Lesz népszavazás a politikus-családtagok vagyonnyilatkozatáról is
A népszavazást kezdeményező 60 ezren a magánnyugdíjunkért csoport „nem fogja annyiban hagyni” az általuk népszavazásra javasolt kérdések elsöprését, egyetlen kérdést sem szeretnének elengedni, ezért a Kúriához készülnek fordulni – tájékoztatott Komlóssy Réka, a csoport sajtósa, hozzátéve, hogy „ha csak egy kérdés marad, akkor is lesz népszavazás, mert ennek most szimbolikus jelentősége van, mert ez lehetőséget ad az embereknek arra, hogy kifejezzék a véleményüket a rendszerről”.
A csoport péntekig dolgozza ki, hogy mi lesz a következő lépésük az ügyben.
A mai kérdések az alábbiak voltak:
1. Egyetért-e ön azzal, hogy a nyilvános vagyonnyilatkozat-tételre kötelezett személyek ingatlanszerzése csak akkor kerüljön bejegyzésre a földhivatali nyilvántartásban, ha az érintett igazolja az ingatlanszerzésre vonatkozó adatok közzétételét?
2. Egyetért-e ön azzal, hogy a nyilvános vagyonnyilatkozat-tételre kötelezett személyekkel közös háztartásban élő hozzátartozók ingatlanszerzése csak akkor kerüljön bejegyzésre a földhivatali nyilvántartásban, ha a nyilvános vagyonnyilatkozat tételére kötelezett igazolja az ingatlanszerzésre vonatkozó adatok közzétételét?
3. Egyetért-e ön azzal, hogy a nyilvános vagyonnyilatkozat-tételre kötelezett személyekkel közös háztartásban élő hozzátartozók vagyonnyilatkozata is nyilvános legyen?
4. Egyetért-e ön azzal, hogy a nyilvános vagyonnyilatkozat-tételére kötelezett személyek személyi jövedelemadó-bevallása nyilvános legyen?
5. Egyetért-e ön azzal, hogy a társadalombiztosítási egyéni számlákon kerüljenek feltüntetésre a 2012. december 31-ét megelőző időszakra bevallott nyugdíjjárulék összegére vonatkozó adatok?
6. Egyetért-e ön azzal, hogy a társadalombiztosítási egyéni számlákon kerüljenek feltüntetésre az 1998. január 1-jétől 2010. november 1-jéig tartó időszakra a magánnyugdíjpénztárakból az állami társadalombiztosítási rendszerbe visszalépettek magánnyugdíjpénztárban nyilvántartott tagdíjának összegére vonatkozó adatok?
A Nemzeti Választási Bizottság korábban, március 30-án hét kérdésük hitelesítésére mondott nemet. Orbán Várba költözéséről azért, mert a bizottság szerint nem egyértelmű megfogalmazás az, hogy „az ENSZ Világörökség-listáján szereplő Budai Várnegyed”.
Az ügynökakták nyilvánosságáról szóló kérdést azért, mert a bizottság szerint hibás a kérdésben megfogalmazott időszak (1944. december 21-től 1990. február 14-ig), mert 1944-ben nem volt még III/III-as ügyosztály. A 60 ezren csoport szerint utóbbi érvvel az a gond, hogy ezt a levéltári törvény hatályos szövegéből vették, vagyis a bizottság szerint nem megfelelő az, amit az Országgyűlés törvénybe foglalt.
A csoport által népszavazásra javasolt összes kérdés
itt megtekinthető.